×

Sayfa Arama :


Aşağıdaki arama kutucuğa bir kelime girerek, sitedeki ilgili sayfaları bulabilirsiniz. Örneğin; "Hayat" yazarsanız, hayat ile ilgili sayfalar listelenecektir.

Zor Gün Sözleri


Hepimizin hayatında zor günler ve zamanlar geçirdiğimiz dönemler olmuştur. İnsan böyle zamanlarda birilerinin desteğine ihtiyaç duyar. Herkes tek başına bu zamanları atlatamayabilir. Kimi zaman sevgiliniz, dostunuz arkadaşınız, kimi zaman ise ailenizden yakınınızdan birilerinin yanınızda olmasını istersiniz bu zor zamanlarınızda. Bu sayfada zor zaman ile ilgili sözler bulacaksınız. Değerli GuzelCumleler.com dostları, her zaman en güzel sözler ve güzel cümleler için GuzelCumleler.com adresini ziyaret edebilir ve diğer sayfalarımızı da inceleyebilirsiniz.

Zor günler, dostu düşmanı ayıklamak için vardır bu hayatta.

İlişkilerini sadeleştirmeye başlayınca sıra iyi ve kötü gün dostlarını ayıklamaya geliyor. Kötü gün dostlarını belirliyor ve onlara daha çok önem veriyorsun.

İyi gün dostu bulmak ne kadar kolaysa kötü gün dostu bulmak bir o kadar zor, biliyorum.

Dostlar ihtiyaç olduğunda göçmen kuşlar gibi sıcağa uçuyor ve sadece seninle birlikte sürüden ayrı düşenler kalıyor.

Zor günler için sakladığım bir intihar vardı cebimde. Çıkarttım baktım kurtlanmış...

En zor günlerini tek başına atlattıysan sonrasında kimseye eyvallahın olmaz...

Zor günümde yanımda yoktun. O günün zor yanıda buydu...

İnsanın zor günlerinde yanında dostlarının olması ne güzel. Teşekkürler terlik çay kahve müzikler yemekler bilgisayar ve aynam...

Zor zamanımda yoksan başarımda var olmayı bekleme. - Will Smith

Aileme ve seçtiğim tüm dostlarıma daha önce göstermediğim sevgi, anlayış ve ilgiyi gösteriyorum. Biliyorsun ki gidenlerin ardında sadece iyilikler kalıyor, ne kadar sevgi dolu olduğu hatırlanıp anılıyor.

Kötü gün dostu bulunmaz derler, ben buna pek inanmıyorum. İyi gün dostu bulmak daha zor. Bir arkadaşını kötü anında teselli etmek kolaydır, ama bir arkadaşının ?mutluluğunu? paylaşmak karakter ister.

Kötü gün dostuydum ama sadece kötü gün dostu, iyi zamanlarında kimse beni aramayı aklından bile geçirmedi...

Zor günün getirdiği güzel insanlar hürmetine zor gün sen ne güzel bir nimetsin!

Ben herkesin zor gününde yanında olmaya çalıştım. Zor günümde yanımda kimseyi bulamadım.

Hayatta bazı şeyleri unutabilirsin ama seni seveni, seni sayanı, sana yardım edeni, zor gününde yanında olanı ve acını paylaşanı Asla unutma...

Bazen zor günlerimizde bir omuz ararız ama gelmez, gelemez... Herkes kendi derdindedir çünkü veya senden daha önemli işleri vardır hayatta...

Biri olmalı insanın hayatında. Düşünen, seven, her an özleyen. İyi günde, kötü günde yanından ayrılmayan. Sıkıca sarılan, sebepsizce arayan.

İyi günde kötü günde hastalıkta sağlıkta ölüm bizi ayırana kadar kanka olmayacaksak hiç olmayalım.

Kötü gününüzde yanınızda olanların değerini bilin. İşte onlar sizin gerçek dostunuzdur. Çünkü gerçek dost, iyi günde de kötü günde de dost bildiğinin yanında dimdik durur. Onun ezilmesine, üzülmesine, yıpranmasına izin vermez. Derdine derman, yaralarına ilaç olur.

Kötü günde moral vermeyenlerin iyi günde akıl vermesi çok saçma.

Bazı acılar kiracıdır ama bununki öyle değil. Öyle bir kara bulut yerleşti ki kalkacak gidecek gibi değil yani. İyi günde herkes iyi de, kötü günde çil yavrusu gibi dağılıyorlar. Acıyı kaldıramıyor insanlar Yusuf. Acı bizim işimiz, mesleğimiz, acı veren de çeken de müşterimiz olmuş bizim. Ama normal insanlar için öyle değil.

Ne güzel demiş Hz. Ömer; "İyi dost, iyi günde çağrıldığında, kötü günde ise çağrılmadan gelendir."

Zaman zaman kafa dinlemek ya da nefis muhasebesi yapmak için yalnızlığı seçse de yaratılışı icabı eşe, dosta, arkadaşa ihtiyaç duyar insan. Hele zor gününde, kara gününde yanında yöresinde mutlaka birilerini arar. Kendisine yardımcı olmayacağını/olamayacağını bilse bile birilerini arar.

Gelecekse beklenen beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; o hayat her şeye bedeldir. - Özdemir Asaf

Pişman değilim! Sadece dön bak arkana; ne için nelerden vazgeçtin? Neler dururken sen neyi seçtin.

Bir türkünün içinden geçer gibiyim. Bir yanım ağıt bir yanım umut...

Kimine göre ateştim cayır cayır yanan kimine göre bir yıldız hep parlayan kimi çiçeğe benzetirdi hiç solmayan ama ben senin için şu olmak isterdim. Hep muhtaç olunan.

Kederli bir yalnızlık doluyor içerime ölümünü düşünen bir insanın yalnızlığı sevgisiz ve nefretsiz... Yalnızlığın iskelesinde bir kayık bağlı. Ben çözüp gelemiyorum seni zaten deniz tutar.

Beni bana emanet ettiğin gibiyim. Ne gözlerime göz değdi ne yüreğime ateş. Seni acılarımın içinde canım gibi saklıyorum...

Çaresizim... Nereye tutunsam düşüyorum. Hayat öyle bir oyun oynadıki Palyaçonun dediği gibi ağlayamadığımdan gülüyorum...

Kendime bir not bıraktım gideceğime dair. Ve sonra kapıyı çarpıp çıktım kimsesizliğimden...

Mahşeri Bekliyorum.... Söyleyecek çok Sözüm var orda...

Öyle deli bir yalnızlık ki soluduğum hiçbir akıllı kalabalığa karışamıyorum...

Hayat zorluklarla dolu ve bu zorluklarla tek başımıza savaşmak zor. Bu yüzden hayatın her anında yanımızda olan güzel dostlara ihtiyacımız var elbetteki. Düştüğümüzde kaldıran, hata yaptığımızda bize engel olan, bizi tüm kusurlarımıza rağmen kabul edip, bize sırdaşlık edecek, gerekirse ailemizden biri gibi olacak can dostu olarak bilecek birilerine. Herkesin vardır vazgeçemediği canından çok sevdiği bir dostu. Bu hayatın çekilmez oluşuna rağmen bir araya geldiğinizde çılgınlar gibi eğlendiğiniz güldüğünüz, dolu dolu kahkaha atabildiğiniz beraber ağladığınız, yanında utanmadan aklınıza gelen ne varsa yapabildiğiniz, iyi günde kötü günde sizinle olan biri. Böyle bir dostunuz varsa şanslısınız. Onu kaybetmemeye bakın emin olun ki sizin için her şeyi yapacaktır...

Benzer Sayfalar :