×

Sayfa Arama :


Aşağıdaki arama kutucuğa bir kelime girerek, sitedeki ilgili sayfaları bulabilirsiniz. Örneğin; "Hayat" yazarsanız, hayat ile ilgili sayfalar listelenecektir.

Öpmek ile ilgili sözler


Sevgiliyi boynundan veya alnından öpmek ne güzeldir değil mi dostlar... Derler ki; her bir öpücük başka anlama gelir. Anlından öpmek; güven vermek ve sevdiğini sahiplenmek içindir. Yanağından öpmek; içtenliğini ve ona ne kadar lazım olduğunu gösterir. Boynundan öpmek; onu istediğini gösterir. Ve dudaktan öpmek; içindeki aşkı gösterir. Eğer seni uzun uzun, kokunu çeke çeke öpüyorsa, anla ki o kişinin sana ve aşkına ihtiyacı var. Onu bırakma. Hep sev... Bu sayfada öpüşmek ile ilgili sözler, öpücükle ilgili aşk sözleri bulacaksınız.

Kalbim, gözlerim seni görmek için, sana varmak için bu ayaklar.. ve sana sarılmak için yaratıldı bu kollar sevdiğim...

Dudaklarım, boynuna misafir olduğu gün, bizim için tüm papatyalar açmış olacak...

Sana en çok ben yakıştım. Başın en çok benim göğsüme yakıştı. Biliyorum, mutsuzsun. Ama bir uzatsan ellerini dünyaları kıskandırırız. Öpüyorum parmak uçlarından.

Gülüşünde çiçekler açıyor, gamzelerinde huzur...

Boynundaki ince damarlardan öpülmeli bir kadın. Omuzlarındaki ağırlıkla gerinen o ince, ama güçlü damarlardan...

Kelebekler öpsün yüreğinden sevdiğim...

Bir kere avuç içini öptüğün insana bir daha düşman olamazsın. Oluyorsan o senin ayıbındır...

Öpmesini seviyorum , en çokta saçlarımdan.. Kendimi küçük bir kız çocuğu gibi hissettiriyor...

Dudaktan herkes öper. Sen "kırıldığı" yerden öp...

Sana sarılıp, öpemeden bir gün daha eridi gitti sevdiğim...

Şehrin çıkmaz sokaklarında bulsam seni, "gülüşünden öptüğüm" sarsan beni...

Avcumu öpüp "benim evim burası" dedikten sonra elimi kalbine koyan adama nasıl aşık olmam?

Gülüşünden öperim sevdiğim, herşeyim...

Öncelikle ellerim yavaşça kaburga kemiklerinin üzerinden teker teker geçer. Sağ elim arkadan saçlarına gider, sol elim ile bedenini kendime iyice çekerim, sonra bir güzel kafasını gömerim boynuma. Koklarım saçlarını, öperim alnından bir güzel.

Benim için en güzel gün, özlemle bekleyip, alnından öpeceğim ve "Helalim" diyeceğim o gündür...

Alnından öpülür bir kadın ilk önce. Çünkü orada toplanmıştır dünyanın bütün çiçeklerinin kokusu...

Her yangına ateş taşıdım da seni uğurlarken yoluna su döktüm. Üç defa öptüm alnından...

Tıpkı bir okyanusu dudaklarından öpmek gibiydi seni sevmek. Tıpkı bir ok yağmuruna tutulup kaçmayı düşünmemekti.

Öpüşmediğimiz her gece, dudakların üşüyecek. - Deniz Kanburoğlu

Rakıya su; geceye sen lazım. En çok da dudakların! Rakıya katıp içmek lazım gözlerini, susmak ve de öpmek lazım dudaklarından...

Benim doğduğum köylerde Kuzey rüzgârları eserdi ve bu yüzden dudaklarım çatlaktır benim. Öp biraz!

Bir Akrebin kalbi sever, aklı düşünür, gözleri düşündüklerini anlatır ve dudakları bir öpücükle tüm o güzel düşüncelere hayat verir.

Bir kent ölüyorsa, sokaklarında öpüşen aşıklar giderek azalıyor diyedir.

Bir kuş sesi gelir dudaklarından; gözlerin, gönlümde açan nergisler. Düşen öpüşlerdir dudaklarından, mor akasyalarda ürperen seher.

Canımı kapına, yüreğimi ellerine, ruhumu bedenine, uykumu yatağına, öpücüklerimi dudağına göndereceğim.. Ve yemin ederim seni ölünceye kadar seveceğim.

Dudak kenarlarından öpmekte sevdaya dahil mi?

Ellerim anladı tutmuyorsun. Gözlerim anladı bakmıyorsun. Dudaklarım anladı öpmüyorsun. Gidişini kalbime nasıl anlatayım, nasıl söyleyeyim ey insafsız sevgili ya durursa kalbim.

Öpülen bütün nimetler içinde, en güzeli senin dudakların. - Ümit Yaşar Oğuzcan

Öpüşürsün dudağında tadı kalır, sevişirsin yatağında kokusu kalır, bakışırsın aynada yüzü kalır, seversin kalbinde sızısı kalır. Hayat böyledir.

Şiddetle ihtiyacım var beni öpmene. Dudakların dudaklarımı hacize gelsin. - Küçük İskender

Sonra belki çay içeriz. Şansımız varsa yağmur da yağar. Damlalara huzur yüklemece oynarız. Benim damlam seninkini alnından öper. Güzel şeyler olur belki. Sen gel bence... - Lale Müldür

Alnından, burnundan, çenenden ve göğsünden öpmek istiyorum ama biliyorum istememem gerek. Çünkü biz seninle birbirimizi, acıdan öldürürüz.

Dudaklarına uzandı çocuğun, İstanbul'u öper gibi öptü: Sevgiyle, hasretle, burnunun direkleri sızlayarak...

Ve ben senden kilometrelerce uzaktayken, dudaklarının üzerinde bir tatlı öpücük hissetmen için seni düşünüyorum gözlrimi kapatarak...

İlk önce : Benli gözlerini öptüm. Sonra gözlerimin değdiği heryeri. Böyle başlamaz mı sevişmek? Bir sevda için ölüp ölüp dirilmek. Yalnızlığına inanıp bir anıyı hatırlayıp bir bukle öpücük kondurmak yanağına...

Sayamayacağın kadar öpücük, yıldızlar kadar öpücük bir tanem...

Boynuna konduramadığım her bir öpücük için özür dilerim sevgilim...

Bir kıvılcımın uçuştuğu dudaklarıma. Tanrı'nın arıttığı o aşk parıltılarına, bir öpücük kondur, melekten kadına dön, ah o zaman ruhum uyanır uykusundan!

Küçük çocuklar, annelerinin öptüğü yaraların iyileşeceğine nasıl inanırlarsa, birbirine aşık insanlar da, küçük bir öpücüğün bulutları yok etme gücüne inanırlar. Ve her şey, inanmakla başlar...

Ne eksikse sen tamamla, son derece yorgunum. Çok uykum var, öp beni. Öpersen ne güzel uyurum...

Boş ver! Şimdi göz yaşlarımı silmeyi gücün yeterse kahkahaya boğ beni bırak yanaklarımı dudaklarımı. Gücün var ise yüreğimden öp beni.

Akıllı bir kız öper ama sevmez, dinler ama inanmaz ve terkedilmeden önce terk eder. - Marilyn Monroe

Dudaklarında gözüm yoktu oysa. Kalbini istemiştim bir tek. Tek hayalimdi; alnından bir öpücük kondurup "helalimsin" demek.

Hayatta bazı güzel şeyler görünmez; bu yüzden öpüşürken, ağlarken veya hayal kurarken gözlerimizi kapatırız.

Yarı gönül vermemeli sevgili sonunda sevmeyecekse, hele yarı dudak hiç doyasıya öpmeyecekse.

Elbet rüzgar ve deniz taşır emanetlerini, bekle gün gelir güneşim bulacaktır seni, akşamları balkona çık, gözlerini kapat, rüzgar benim yerime öpecek seni...

Bir kadının ellerini öpmek, ruhuna aşkı işlemektir.

Seni öpmek, gökyüzünü öpmek gibi mavi bir şeydi.

Bir damla gözyaşın olmak isterdim. Yanaklarından süzülüp dudaklarından öpmek için.

Bir delinin seni öpmesine izin ver, ama bir öpücüğün seni delirtmesine izin verme.

Aşk kız arkadaşının dudağından öpmek kadar ucuzsa bende o aşkı satacak kadar şerefsizim.

Dudaktan öpüp her şeyimsin diyeni değil alnından öpüp helalimsin diyeni seveceksin.

Bir kuş olup gitsem, aşsam şu enginleri, varsam senin yanına. Öpsem doyasıya, koklasam seni.

Yanağımdan öpüp kaçacak kadar korkak değil, yüreğimde duracak kadar mert olmalıydı yüreğin.

Sana doğru bir kelebek uçurdum, dağları denizleri aştı seni buldu, yanağına ufacık bir öpücük kondurdu. Hissettin mi?

Ne güzeldi seninle tuttuğumuz takımların maçını izlemek. Sen takımınız yenildiğinde bizim takıma söverken dudağından öpmek.

Öperim dudaklarından, gül kokulu yanaklarından, her dem gözlerimin hapsindesin kalbimin tek sahibisin. Seni seviyorum.

Yaşamanın son olduğu yerdeyim yani seninle birlikteyim. Hiç görüp, dokunup, öpmediğin birine aşık oldun mu? Olsan bilirdin aşkın ne olduğunu.

Bulutlara yükledim hasretimi, rüzgarlarla yolladım sevgimi, yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla küçük melekler gönderdim seni öpmeye! Geldiler mi?

Bu gece rüyama gir gizlice, beni sımsıkı sar öp kokla iyice, son kez isyanlar savur, küfret güzelce ve sonra çek git kahrolası hayatımdan sinsice!

Bir gece yarısı titreyerek uyanırsan bil ki resmini öptüğüm gündür, bir gün sebepsiz yaşlar süzülürse o güzel gözlerinden bil ki yokluğundan öldüğüm gündür.

Dönmeyeceksin biliyorum, tutmayacaksın ellerimden, öpmeyeceksin dudaklarımdan, sevmeyeceksin beni deli gibi, vurmayacaksın kalbine zinciri, benden başkasını da alacaksın sevgilim.

Gözlerin dalarsa bil ki düşündüm seni, kulağın çınlarsa bil ki andım seni, gece uyanırsan bil ki resmini öptüm, gözlerinden yaş damlarsa bil ki sensiz öldüm.

Senden sonra, zaman kavramı yok benim sözlüğümde hayat durdu. Akreple yelkovan öpüşmüyor hiçbir zaman hayat, boş bir yalan bir iftira anlamsız bir heyecan gelip geçen, sonu ölüm olan boş bir yalan.

Bu kibir, bu gurur niçin? Mütevazi ol, hatta bir adım bile geçme gurur kapısından. Bardağı insan bunun için; öper daima alnından.

Eskisi gibi "öpeyim de geçsin" de diye kestim bileklerimi...

Üzme beni... Gün gelir alnım yerine toprağımı öpersin...

Sevdiği arkadaşıyla kavga ettiğinde bir büyüğümüzün, "hadi öpüşün barışın" demesiyle hemen barışan çocuklardık biz. Nefret nedir bilmezdik....

Alnından öpmek istedim elinden öpmekle yetindim...

Yanımdaydı. Sarılıyorduk. Kafamı omzuna gömüştüm. Kafamı kaldırdım. Alnından öptüm. Kafamı eğdim. Gözlerini kırparken kirpiklerini seyrettim. Sonra teker teker saydım. Ben halen kirpiklerinin ratgele dizildiğine inanmıyorum.

Ah aşkım, neden seninle balkonda oturup saatlerce sohbet etmiyoruz? Cam kenarları, kahveler, muhabbetler, sonbahar yaprakları bizi yan yana getirmek için varlar. Geçirecek çok zaman, öpüşecek çok anı, konuşacak çok konumuz var bence geç kalmayalım.

Ben aşkımı akşamüstü esen ılık rüzgâra yükledim, şimdi aç pencereni usulca süzülsün odana ve öpsün dudağından sevgilim. Ben hissedebileceğim her şeydeydim.

Katıksız aşkın ne demek olduğunu sende öğrendim, zaman kavramını yitirmeyi, çocuklar gibi şen olmayı yalnız seninle yaşadım. Bir ömür yaşasam doyamayacağım tek insan, sonsuza kadar hayatımda kalsan, tek bir günü daha pişman olmam. Seninle yaşadığım her gün bir hazine benim için. Kalbinden öpüyorum, seni deli gibi seviyorum.

Seninle tanışana kadar hiç sevmezdim yağmurları. Şimdi yağmurlu günlerde ilk kez seni öptüğüm gün geliyor aklıma sevinçten uçuyorum.

Bir kızı elmacık kemiğinden öp mesela Dudağı yokmuş gibi davran. Herkesleşme.

Birbirimize her sarıldığımızda, öpücüklerimizle kalbimiz deli gibi attığında etrafı sihirli bir çiçek kokusu sarar. Seni kaybetme korkusu dayanılmaz olduğunda bu hissi hatırlamaya ve kendimi sakinleştirmeye çalışırım. Seninle olduğumda kalbimin nasıl çarptığını, sana olan hislerimi anlatamam belki ama dudaklarımda anlatamadığım hislerin izleri var.

Seni alnından öpüyorum, çünkü helalimsin.

Sen mi doğarsın odama böyle sıcacık, ışıl ışıl. Gözlerinden mi çıkar bu aydınlık, yüreğinden mi? Hep böyle mi öpersin, hep böyle mi seversin?

Senin için yazdığım şiirlerin birinde bir mısrada gizlenen bir kelime olsam ve Sen şiiri okurken beni söylediğinde tatlı dudaklarına konan öpücük olsam.

Mutlu olduğun anları getir gözünün önüne, alnından öptüğüm dakikaları...

Çiçeği dalından koklamak vefadır, sevdiğini alnından öpmek duadır...

Senin ak alnından, gök gözlerinden, önce dallar, sonra yapraklar öpsün. Eğilsin yıldızlar, tutsun elinden, gecelerden sonra şafaklar öpsün... - Abdurrahim Karakoç

Aşk diyorlar en mukaddes hayale Ve sen de düşesin o sonsuz hâle, Hazdan dudakların olsun bir lâle, Güller, karanfiller, zambaklar öpsün - Abdurrahim Karakoç

Tutup gözlerini bir türküye koydum. Bir şiirde öptüm alnından, usulca... Haberin bile olmadan... - Seçil Oğuz

Gözlerinden öperim. O güzel burnuna yıldızlarca öpücük konduruyorum. Kendine iyi bak. Bir daha hiçbir ana doğuramaz seni. Bir daha hiçbir cihan bulamaz seni. Tekrar öperim. - Ahmed Arif

Önce öp sonra doğur beni. - Cemal Süreya

Öpüşmek, hatta havayı öpmek bile güzeldir. - Drew Barrymore

Baktım uykusunda gülümsüyordu, alnından öptüm, onu geri dönmemek üzere terk ettim. - Vladimir Nabokov

Öperken koklayan insanın, özlerken burnunun direği sızlar. - Cemal Süreya

Sürekli öpücük dağıtan insanlar umutsuzca tembeldirler. - Bob Hope

Yasal bir öpüşme asla çalıntı bir öpüşme kadar güzel olamaz. - Guy de Maupassant

Saçlarından ödünç ver. Dört bahar geçti. Çiçek kokusu öpmedim. Çok oldu mutluluktan vazgeçeli. Gülüşünden ver ömrümden al. - Ceyhun Yılmaz

Öyle bir yerin düşünü gördüm ki: İnsanlar sabah uyandıklarında hâlâ hayatta olduklarını fark edip, günaydın demeden önce birbirlerini öpüyorlardı. - Küçük İskender

En yakın deniz kenarına atıyorum kendimi. Her dalga halime üzgün. Her dudakta bana tebessüm. Ne vardı diyorum ah ne vardı. Şu kaldırımda resmin olsaydı. Eğilip öperken ben görenler. Varsın dileniyorum sansaydı. - Ceyhun Yılmaz

İnsanlar birbirine yasaktır. Canım çekiyor diye öpemem seni çocuk. - Sait Faik Abasıyanık

Akıllı bir kız öper ama sevmez, dinler ama inanmaz ve terkedilmeden önce terk eder. - Marilyn Monroe

Benzer Sayfalar :