×

Sayfa Arama :


Aşağıdaki arama kutucuğa bir kelime girerek, sitedeki ilgili sayfaları bulabilirsiniz. Örneğin; "Hayat" yazarsanız, hayat ile ilgili sayfalar listelenecektir.

Menfaat ile ilgili sözler

Sonra; Üç kuruşa satılan arkadaşlıklar; menfaati bitince çıkarılıp atılan esvap misali görümlük dostluklar... Ve... Ucuz aşklar benim işim değildi... Astım omuzuna ceketini kadınlığımın... Öyle bir geçtim ki yürek bilmeyen yüreksizlerin ömründen... Rüzgarım kaldı yüzsüzlüklerine... Evet dostlar bu sayfada menfaat ile ilgili sözler ve menfaat sözleri bulacaksınız.

Öfkeliyim evet. Genelde öfkeliyim. Çünkü çok ayıp ettiler bana. Açık verdim çünkü en baştan, her şeye inanabilen bir salak olduğumu hiç saklayamadım. Ve tanıdığım neredeyse herkes bu özürümü acımasızca kullandı. Ve sen de, üzgünüm ama sen de farklı değilsin... - Ali Lidar

Dün var olan arkadaşlarınız bugün bir bahane bulup sizi bırakabilir. Bazılarının hayatında işe yaradığınız kadar varsınız.

İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar ise kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların sevilmeleri ve insanların kullanılmasıdır. - Cemil Meriç

Kimsenin bardağına çay kaşığı olmayın. Şeker eridikten sonra işiniz biter.

Hiçbir şey, kullanılmış olmak hissiyatı kadar dışavurum gerektirmiyor. Ve belki maruz kaldığımız etki karşısında verdiğimiz az tepki de bu hissiyatın mihenk taşı.

Evet biraz kusurum var. Menfaatçi gördüğüm hiç kimseye pirim vermem! Ve biraz huzurum var. O'nu da hiç kimsenin bozmasına izin vermem! Sevabıyla, günahıyla, doğrusuyla, yanlışıyla Bu hayat benim... - Uğur Gökbulut

Yorgunum. Kültürlerin kutuplaştığı, sivri yazarların ve basının susturulduğu, dinin kullanıldığı, maddiyat odaklı düşünce şeklinin arttığı ve menfaate dayalı ilişkileri olağan gösteren bu sistem beni yoruyor.

Binlerce insan sana dokunurken, çoğu menfaat için seninle arkadaşlık kurarken, ben binlerce kilometre öteden senin hayallerini kurabiliyorum sadece...

Biz, gülüşlerimizi bile paylaşırdık. Ta ki siz, beynimizde menfaatin iktidarını kurana dek... - Tarık Tufan

Seninle menfaat için görüşüyorsa bir insan, ayaklarına kapansa bile ona yaklaşma. - Feridüddin Attar

İki yüzlü insanlarla uğraşmayın. İkinci yüzleri ortaya çıktığında yüzsüze dönüşüyorlar.

Gerek yoktu bu kadar yalana, sahteciliğe. Ne yoktan anlamayacak kadar yüzsüzüz ne de ısrar edecek kadar arsız!

Yüzsüzdür insanoğlu kimse bilmez fendini, kime iyilik yaptıysan ondan koru kendini. - Mehmet Akif Ersoy

Amellerin en zoru: Kendisinden korktuğuna da, bir menfaat umduğuna da hep hakkı ve doğruyu söylemektir.

Gerçek yüzü en mutlu haliyle mi olur acaba, yoksa kuyruğuna basıldığı zaman mı ortaya çıkar insanın aslı?

Menfaat kaygısından uzak kurulmalı dostluklar, gerçek kalıcı duyguların dürüstlüğü ile sevmeli insan birbirini tıpkı bir aile gibi. İşte böyle sevebileceğini bir dostun varsa zenginsin bu hayatta...

Sosyal statüsüne göre dostluk kurmak, çıkar arkadaşlığı kurmaktır. Gerçek dostluk statü kabul etmez. Dostlukta, kast sistemi olmaz!

İnsanları işinize yaradığı sürece el üstünde tutup işinize yaramadığında yerin dibine sokuyorsunuz. Sonra gelip menfaatçi insanlardan bıktığınızı belirtiyorsunuz. Söyler misiniz, kendinize nasıl bu kadar kör olabiliyorsunuz?

Mide ve menfaati için yaşayan kimsenin şerefi, midesinden çıkan kadardır.

Kalpteki merhamet hissini ancak islamiyetin ulvî esasları uyandırır. Tek derdi menfaat olandan merhamet beklenilmez.

Biz hepimiz, kendi basit menfaatlerimizi hakikat sanan gafilleriz.

Kendi menfaatleri söz konusu olduğu zaman hiç bir ölçü tanımayan insanların arasında yaşıyoruz...

Ben artık şu anasını sattığım dünyasında değer verdiğim insanların üzülmemesini, arkadaşlıkların, ilişkilerin menfaat üzerine kurulmamasını, güvendiklerimizin bizleri yarı yolda bırakmamasını, mutlu olmasını istiyorum. Üzülmeye alışmak değil de, mutluluğa alışmak istiyorum. Olmaz mı yani?

Bize işi düşen geliyor dost.. İşi biten gidiyor... Menfaat dünyası neylersin...

Din bilgilerini dünya menfaati için öğrenenlere, ilmini paraya değişenlere kıyamette ateşten gömlek giydirilir.

Menfaat yokuşunda kurulan dostluklar, çile yokuşunda son bulur.

Muhabbetlere menfaat değince, samimiyet bozuluyor...

Yalaka insanlar bu kadar iğrenç ve itici görünmelerine rağmen hala bu huylarından vazgeçmiyorlar. Yalaka dediğimizde de kızıyorlar. İlginç.

Hayatımın hiçbir döneminde yalaka olmadım. Bu sebeple yaşadığım ve yaşayacağım kayıplardan üzüntü değil, ancak gurur duyarım.

Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden daha fazla ise, o ülke batar. - Montesquieu

Seni anlatmaya kelimeler yetmez. Adi desem karaktersizin hatırı kalır. Karaktersiz desem kişiliksiz darılır.

Sen birini kandırdığında, O aptal biri olmuyor, sen karaktersizin biri oluyorsun.

Üç kuruşa satılan arkadaşlıklar; Menfaati bitince çıkarılıp atılan esvap misali görümlük dostluklar...

En temiz ve en gerçekçi sevgiler, içinde hiç menfaat olmayan muhabbetlerdir.

Ömrü bitene kadar sevmeli insan. Menfaatleri bitene kadar değil.

İnsanları tanımak için uğraşma. Onlar menfaatleri söz konusu olunca, kendilerini tanıtacaklar zaten sana...

Dost biriktirmeli insan. Çok değil bir tane dostu olmalı mesala insanın. Güvendiği, sığındığı, özlediği. İyi günde, kötü günde, hastalıkta sağlıkta başarıda, yenilgide, hayata dair her tür duyguyu paylaşabildiği dostlar biriktirmeli insan.

Menfaatçi insanlar, kendi çıkarları uğruna herkese zarar verebilirler..Kendi çıkarları olunca herşey mübahtır..

Sevgide menfaat varsa asırlık çınar dar gelir, Sevgi yürekten ise bir dal bile kâfidir.

Kayan yer görünce su gibi akma; Menfaat uğruna dostunu satma; Eğer bu dünyada huzur ararsan; Olur olmaz herkesi dost sanma.

Biz yalnız insanlarız. Başkalarının sahte dostluklarına, çıkar arkadaşlıklarına ihtiyacımız yok. Varsın bir ben bileyim derdimi. Varsın içimdeki birikip canımı yaksın, dolup taşayım. Bir başkası yalandan "üzüldüm" deyip canımı sıkmasın yeter...

Dostlukları çözmüşlüğüm, menfaat dünyası nedir öğrenmişliğim var. Güvensizliğim, sırtından vurmak nedir öğrenmişliğim var. Hayatı tanımışlığım, zorluklar karşısında nasıl dik durmam gerektiğini öğrenmişliğim var. Gülüşlerim var ardında çığlıklar barındıran. Yaralarım var, bant tutmayan...

Matematiği zayıf bunca insanın menfaatlerini hatasız hesaplaması bana ilginç geliyor.

İnsan menfaatini elbette düşünecektir ama menfaat için arkadaş, dost satılmamalıdır.

Menfaat üzerine kurulmuş arkadaşlıklar veya dostluklar sahildeki kumsala yazı yazmak gibidir. Dalga geldiği zaman her şey kaybolur gider.

Mini mini kafalarımızı ukalaca kitaplar, birbirinden çürük bilgiler, neticesi olmayan hesaplar ve Allah kahretsin, karmakarışık menfaat düşünceleri dolduruyor... Buna rağmen burnumuzu kaldırmadan bozuk kaldırımlarda yürüyüp gitmekte devam ediyoruz.

Menfaat dünyası bu dünya kusur arıyorsan bak kendine, haline...

Adı üstünde menfaat dünyası ya! Menfaati bitenin herşeyi biter...

Menfaat dünyası olmuş bu dünya, İnsana kıymet yok her şey parayla. Yüzüne gülene sakın inanma, Paran yoksa kimse DOST olur sanma!

Dünya menfaat dünyası. Dünya çıkar dünyası. Kardeşim dediğin arkadaşların bile sırtından vuruyor. Bırak onu öz kardeşin bile seni can evinden vuruyor. Söyleyin bana bu dünyada ben kim için yaşıyorum? Kendim için mi? Yoksa onun bunun için mi?

Seviyorsan belli etmeden sev, olur ki, onun seni sevmesini bekler gönlün de, senin sevgine de menfaat karışır. Sevmek, karşılıksız olunca sevmektir.

Dostlugu sevgiyi kalpler hepten unutmuş. Dünya menfaat dünyası olmuş arkadaş. Herkes çıkar peşinde bir yol tutmuş. Dünya menfaat dünyası olmuş arkadaş...

Bazı inşaların menfaati menfaati öne çıktığı zaman, dostluk, arkadaşlık, dürüstlük geride kalır.

Menfaat insanın nefsi arzularını ön plana çıkaran, insanın gözünü kör eden bir araçtır.

Ben dostlarımı menfaat caddesinden seçmedim ki, çile yokuşunda terk edeyim!

Menfaati bitenin, nankörlüğü başlar.

Bazı arkadaşlıklarda menfaat ilişkisini çıkardığınız zaman geriye hiçbir şey kalmaz.

İyi olmak çok basittir, iyilik yapmak da. Ancak yapılan en anlamlı iyilik karşılığında bir minnettarlık beklenmeyendir. Egonuzu karşılıksız sevgi ve iyilikle teselli edin. O zaman göreceksiniz, hayat size minnettar kalacak...

Gölgesini dahi menfaatsiz yürütmez bu dünya. Dünya derimde yaradanın yarattığı şu güzel yeryüzünden, gök kubbeden bahsetmem. İnsanın içinde boğulduğu kendi ego dünyasından bahsederim...

Tüm Güzel Sözler için Tıklayın!
Hakkımızda | Kullanım Koşulları | Gizlilik Politikası | İletişim