×

Sayfa Arama :


Aşağıdaki arama kutucuğa bir kelime girerek, sitedeki ilgili sayfaları bulabilirsiniz. Örneğin; "Hayat" yazarsanız, hayat ile ilgili sayfalar listelenecektir.

Kalp Kırıklığı ile ilgili sözler


Sevgili dostlar Mevlana'nın dediği gibi; 'Kırılmış bir kalbin hesabı bu dünyaya ağır gelir'. Bir insanın kalbini kırmak en büyük günahlardan biridir. Ne var ki bazen farkında olarak bazen de olmayarak insanlar kalbimizi kırıyor, üzülüyoruz. Kalbi kırık insanın içinde yaşadığı acı ve üzüntüyü elbette anlatmaya kelimeler cümleler yetmez. Bu sayfada kalp kırıklığını anlatan sözler bulacaksınız. Değerli GuzelCumleler.com dostları her zaman en güzel sözler ve güzel cümleler için GuzelCumleler.com adresini ziyaret edebilir ve diğer sayfalarımızı da inceleyebilirsiniz.
Anlamazdı çünkü. Kalbi kırılan, canı yanan o değildi. O her zaman benden daha mutluydu.
Çok çabaladım, az sevildim, hep kaybettim. Hani insanlar yorulmaktan öldüm derler ya, bende artık ölmekten yoruldum.
En büyük hatayı insanlara güvenerek yaptım. Kalbimi kırdıkları gibi kurduğum hayallerimi de kırdılar. Artık ne bir hayale ne de bir kalbe sahibim. Paramparçayım.
Kırılmış bir kalbin hesabı bu dünyaya ağır gelir... - Mevlana
İnsan odun değildir ki; kırıldığı zaman ses çıkarsın... - Mevlana
Kalp sırrına erenler neler yapar bilir misin? Kızmazlar, küsmezler. Kırmazlar, kırılmazlar. Her şeyde bir güzellik bulurlar. Hiçbir şeyi insanoğlundan bilmezler; Rabb'inden bilirler. Herşeyi O'ndan umar, O'ndan beklerler. Ve susarlar! Susarak konuşurlar... - Mevlana
İncir çekirdeğini doldurmayacak kadar ! diye niye küçümserler ki; Kalp pek mi büyük incirden? Bakın bakalım insan neler çekiyor, incir çekirdeği kadar kalbe düşenden... - Hz Mevlana
Ya kırdığın gönlü Allah seviyorsa? Bilemezsin, bilseydin ödün kopardı; dokunamazdın! - Mevlana
Duasız üşürmüş yürekler bil! Sana bir dua eden olsun, Seninde bir dua ettiğin. Bilemezsin hangi kırık gönlün duasıdır karanlıkları aydınlatan, sana ummadık kapılar açan. Bilemezsin kimin için ettiğin duadır, seni böyle ayakta tutan. - Mevlana
Kırılmayız sanıyorlar; paramparçayız. Bilmiyorlar!
İçini öyle üzmüşler ki, gülüşü dahi kırıktı onun...
Ölüyken bile iki kırık kadını korumak isteyen tuhaf adam...
Kalbim kırılmış olabilir. Bunu lütfen umursama. Çünkü ilk kez olmuyor, son da olmayacak. Sana mutluluklar dilemiyorum, benim dileyeceğim bir mutluluğa ihtiyacın yok ama yine de mutlu ol. Olabilirsin umarım.
En büyük mazoşist biziz. Yarıldık, incindik, kırıldık, param bin parça olduk ve yine sevmenin verdiği şerefle her acıya göğüs gerdik, sevgilidendir dedik. Ulan en büyük acıları sevdaya dahil ettik.
Eğer bir kadın yürekten ağlıyorsa, ağlatan onun kalbine ulaşmış demektir... - Paul Auster
Belki defalarca en güvendiğin yerden vurdular seni; Kırıldın, Kırıldığını belli ettin, Kimseye güvenemez oldun, Ağladın, Umudunu yitirdin, Yaşarken öldüğünü düşündün. Kalk ve nefes al! Sen burdasın ve hayat devam ediyor. Küllerin üstüne bas ve devam et yola bir korkusuz gibi. Cesaretli değil misin? En azından rol yap. Unutma! Daha ölmedin...
Yalnız kalbimi kırsaydın düzelirdi herşey ben çok üzülürdüm ağlardım ama dayanamaz affederdim seni ama sen kalbim güvenim hayallerim... Her ne varsa kıra döke sağlam hiçbirşey bırakmadan gittin.
Gözyaşının yüzümü temizlediğine inanıyorum. Ağladığım da içimdeki tüm masumiyet sanki yanaklarımdan süzülüyor ve içimde saflık adına bir şeyler kalmıyormuş, benden iyi olan tüm yanlarımı alıyorlarmış gibi hissediyorum.
Güvensiz kalplerimizi karaktersiz insanlara borçluyuz. - Charles Buwoski
Huysuz bir ilkokul çocuğu, kurşun kalemi bir defa ortadan ikiye böler, çat diye ayırır, kolaydır ilk başta bölünmek kalem için tabi. Ama önemli olan sonrasıdır, çocuk kırdığı parçaları da kırmak ister, iş gittikçe zorlaşır, kalemi kırmak imkansız hale gelir. kırıldıkça zorlaşır, kırıldığı yerden sağlamlaşır bazı şeyler, insan gibi, kalp gibi, güven gibi. - Özgür Bacaksız
Öyle kırıldı ki kalbim, o an çatırtısını duyduğuma yemin edebilirdim...
Zaten elimde kırık bir kalp varsa kaybedeceğim başka ne kalmış olabilir ki?
İyileşmek mi? dedi kadın. Ama ben hasta değilim ki. Kırık döküğüm. Aynı şey değil, anlıyor musun?
Birini sevmek nedir biliyor musun? Camdan kalbini onun iki avucunun içine, kıracağını bile bile bırakmaktır.
Senden sonra derin nefes alamıyorum. Kalp kırıkları ciğerime batıyor...
Kalp her şeye inanır, o yüzden de kırıklığı ağırdır.
Suskunum artık, dilim lal kalbim kırık...
Kalbim kırık. Ruhum ötelerde. Dünya sıkıcı. Dünya fani. Duâlar hira. Allah Kerim...
Yarım kaldı kavgalarımız. Herşey kalbinden ikiye bölündü...
Bizimde kalbimizi kırdılar, kıyamadık, sonra kırıklarla önce umutlarımızı sonra bileklerimizi kestik...
Yalnızlık çağının kalbi kırık çocukları. Yalnızlık o pis siyah ellerinde yalandan ninnileriyle büyütüyor bizi...
O kadar değişik bir kalp kırıklığı yaşıyorum ki.Gelse,onaramaz.Gelmesine de gerek yok.Sanki başkasıyla da düzelmez hissi var.
Kalp kırıklıklarımız yüzünden saçlarımızı kestiriyoruz. Ama kalbimiz aynı kalıyor olan saçlarımıza oluyor...
İyiymişim gibi davranıyorum ama aslında değilim. Kırılanın kalp olduğunu söylerler ama ben vücudumun her yerinde acıyı hissediyorum.
Gökyüzüne bakmaya devam ederek, "Sizinki yine iyi, kalp kırıklığı." dedim. Benim bir gecesinde yüreğim yırtılmıştı...
Veda Hutbesinden bir ses yükseliyor; "Kadınlar size Allah'ın emanetidir." diyen Peygamber Efendimizin ümmeti kalp kırmak, hanımlarınızı incitmek emanete olan saygınızdan mı? yoksa size onu emanet eden Rabbinize sevginizden mi?
Hadi elindeki bardağı yere at, sonra özür dile. Onu kırmak istemediğini ve onunla tekrar su içmek istediğini söyle. Komik değil mi?
Kalbini kırıyor diye üzülme, belki de hak etmediği yerden çıkmak istiyordur...
Eğer bir kalbin kırılmasını engelleyebilirsem boşuna yaşamış olmayacağım...
Henüz nefes alırken, mutluluk başka kalplerde saklı sanırdık. Hep yarımdık, yanıldık. Kimse yeni yara açamaz artık. Çok canım yandı acımaz artık. Bugün düşerse yarın kalkar, bu kız kendine acimaz artık...
Kendine bile yabancı geliyor insan bir süre sonra. Kalp ayrı dertte beyin ayrı dertte ten ayrı dertte...
Orta yolu olmayacak bunun ya sen çık bu kalpten ya da ben çıkayım artık bu bedenden!
Başkasının olsanda bu kalp senindi. Ben ölümle dans ederken o artık elindi...
Huzurun olmalı biraz ve seni güçlü kılacak kadar acın. Sana garip gelecek ama; insanlara aldanmayacak kadar taş kalpli olmalısın...
Oduna Bıçakla Bir Kalp Yapabiliyorsun Ama Bazı İnsanlara Ne Yaparsan Yap Bir Kalbi Olmuyor Odun Bile Yanında Duygulu Kalıyor!
Aşk kalpten dost sırttan vurur! Kalbin iyileşir ama sırtın hep kambur kalır...
Bilirmisin ne zor ıslak gözlerle uyumak? Dokununca kanayan bir kalp taşımak? Hasret dolu gözlerle etrafa bakmak? Ve bilirmisin ne zor bu hayatı sensiz yaşamak?
Kendi Yüreğimin Gurbetinde Üşüyorum! Bana Biçilen Mutluluk Oyununu Oynuyorum. Yorulsamda Yürüyorum Ağlasamda Gülüyorum...! Şu Hayatta Belkide En Çok İhtiyacım Olan Şey Sahte Olmadan Gülen Bir Yüz. Yalanı Olmadan Seven Bir Kalp...
Resimli Sözler :
Benzer Sayfalar :
Hakkımızda | Kullanım Koşulları | Gizlilik Politikası | İletişim