×

Sayfa Arama :


Aşağıdaki arama kutucuğa bir kelime girerek, sitedeki ilgili sayfaları bulabilirsiniz. Örneğin; "Hayat" yazarsanız, hayat ile ilgili sayfalar listelenecektir.

İnsanları Anlamak ile ilgili sözler


Bu sayfada insanları anlamak ile ilgili güzel anlamlı özlü kısa sözler, insanları anlayamamak ile ilgili sözler, insanları anlayamıyorum sözleri bulacaksınız. Değerli GuzelCumleler.com dostları her zaman en güzel sözler ve güzel cümleler için GuzelCumleler.com adresini ziyaret edebilir ve diğer sayfalarımızı da inceleyebilirsiniz.

Önsözünden gerisi okunmamış tozlu bir kitabın satır arasında saklı kalmış yaraya dokunabilmektir bir insanı anlamak.

Genel olarak insanları anlayamıyorum. Ama bazı şeylerden çok eminim. Beni seven insan sayısı az mesela. Bunu biliyorum.

Bir insanı fark etmeye (1) dakika, tanımaya (1) saat, anlamaya (1) gün, sevmeye (1) hafta, yeter ama unutmaya (1) ömür yetmez.

İlgilendiğimiz insanların ilgisizliği ile ilgilenmediğimiz insanların ilgisini anlamaya çalışmak arasında gidip geldiğimiz için yalnızız.

Dünyayı anlayabilmek için, arada sırada ona sırtını dönmeli insan. - Albert Camus

Bütün gün orda burda gezip eğlenen insanlar, bütün gün perdeleri açmadan odasında oturan insanları zaten anlayamazlar.

İnsanları anlamak için yorulma, kendini ifade etmek için çaba sarfetme. Anladıkları yine kendi fikirleri olcaktır. Kendini dinleyen seni dinlemez duymaz bir sağır kesilir.

İnsanları anlamak zor değil. Hepsinin de doğum izleri gibi karakter izleri var sağlarında sollarında. Dikkatli bakmak yeter. - Hakan Günday

Kelimelerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsınız. - Konfüçyüs

Bir insanı anlamak için; ne söylediklerine, ne davranışlarına, ne de kıyafetlerine bakın. Niyetine bakın; güzelse, onu yüreğinize alın, bir daha da hiç bırakmayın.

Belki de insanları bir türlü anlayamayışımızın, günün birinde en beklenmedik biçimde bizi şaşırtmalarının nedeni, hep bir bütün olarak bize verdikleri görüntüyle yetinip farklı parçalardan oluştuklarını unutmamızdır.

Onun için dağları aşıyorsun ama o değmez bir çukurda seni bırakıp gidiyor. İnsanları anlamak çok zor.

Bazen gider insan, gittiğini bilmeden, yokluğunu anlamadan kendinden. Oysa her yol kendisine çıkar. Ve kaldığı yerden devam eder hayat vurdumduymaz.

İnsanları konuşarak tanıyamazsınız. Konuşmak, canlı yaratıklar arasındaki en etkisiz iletişim aracıdır. Dil yalan söylüyor, olanları çarpıtıyor insanlığın hiç bıkıp usanmadığı klişeleri tekrarlıyor. Bu yüzden insanları dinlemek onları anlamak için yeterli değil. - Zülfü Livaneli

Eğer insanların her zaman akıllarıyla hareket ettiklerini varsayarsak, dünyanın gidişatından hiçbir şey anlayamayız. Akılsızlık tarihin en güçlü ilkesidir. - Amin Maalouf

İnsanları anlamak veya insanlara kendimizi anlatmak öyle güçleşmiş ki devr-i alemde. Üstelik sınav olan ömrümüzde birçok "Anlatım Bozukluğu" çözmüşlüğümüz varken.

İyi insan olmak istersek, önce kötü insan olduğumuzu anlamalıyız. - Halit Refik Karay

Bir nehri derelerine ayırmak, bir insanı anlamak. - Elias Canetti

İnsanları gerçekten anlamak için, insanların önem verdikleri şeylerin manasını anlamak lazım. - Cemil Meriç

Birine özel bir hitap şekliyle hitap ettiysem, onu asla bir başkasında kullanmam; çünkü onunla özdeşleşiyor. Bu yüzden, herkesi aynı cümlelerle seven insanları asla anlayamıyorum.

Bir insanın değerini, kaybetmeye yakınken anlamak. Bu insanı yedinci kattan düşmekten daha fazla parçalar.

Bakmak görmek değildir. Sadece bakmak bir şey ifade etmez. Eğer düşünmezse, anlayıp yorumlayamazsa, görmüş sayılmaz insan. Anlamaktır, gerçekten görmek.

Bir insanı anlamak istiyorsanız; kendisi hakkında konuşmaya başladığı zaman, kulaklarınızı kapatın. Onu dinlemek yerine, nasıl davrandığını, nasıl hareket ettiğini izleyin.

İnsanları yargılamaktan değil, anlamaya çalışmaktan zevk alıyorum. - Stefan Zweig

Okumayan, düşünmeyen anlayamaz. Anlamayan insanın istismarı kolaydır.

Aldırmadan gidemiyorsa, aldırmadan kalmayı bilmeli insan. Çünkü henüz icat edilmedi; anlamayana anlamayı öğretecek bir lisan.

İnsanlar seni yanlış anladığında dert etme; Duydukları senin sesin, fakat aklından geçirdikleri kendi düşünceleridir. - Hz. Mevlana

Zaman geçtikçe anlıyor insan. Bir de yaş 30'a dayandı mı tamamdır. Eskisi kadar aptallar güldürmüyor insanı, tahammülsüzleşiyorsun. İnsanları anlamak için çaba sarfetmiyorsun.

Bir insanın yaşayıp yaşamadığını anlamak istersen, nabzına değil, onuruna bak. Duruyorsa yaşıyordur. - Robin Sharma

Bazı insanlar söyleyeceği çok şey varken susar. Çünkü anlayanı yoktur. Bilir.

Bir kez olsun aynı şeyleri hissetmeyi başarabilen iki insan birbirini hep anlayacaktır. - Tarkovski

İnsanları anlamak gerçekten çok zor. Her saniye, her dakika, her saat, yaptıkları şeylerle o kadar çok üzüyorlar ki...

Anladım ki, İnsanlar; Susanı korkak. Görmezden geleni aptal. Affetmeyi bileni çantada keklik sanıyorlar.. Ama yanılıyorlar. - Şems-i Tebrizi

Sorunun kendinde olduğunu anlamayan insanlar, çözümü başkalarının huzurunu bozmakta bulur.

İnsanları kitap gibi düşünün. Kapaklarına bakıp aldanmayın, içini okuyunca anlarsınız asıl değerini. - Hz. Mevlana

İnanamıyorum. İnsanları anlayamıyorum. Güvenemiyorum artık kimseye. Neden böylesiniz?

Ucuz insanlara pahalı gelmen senin değil onların suçu. Unutma ki, insan anlayana çok, anlamayana eksik görünür. - Gabriel Garcia Marquez

Aşkını sosyal medyada gösterme ihtiyacı duyan insanları anlayamıyorum. Aşkın gösterişi olmaz.

İnsanları anlamaya çalışmayı bıraktım, artık dünyanın yükü daha hafif omuzlarımda.

Senden nefret edenler aslında, seni bunca insanın neden sevdiğini anlamayan gizli hayranlarındır. - Paulo Coelho

Benzer Sayfalar :