×

Sayfa Arama :


Aşağıdaki arama kutucuğa bir kelime girerek, sitedeki ilgili sayfaları bulabilirsiniz. Örneğin; "Hayat" yazarsanız, hayat ile ilgili sayfalar listelenecektir.

İdam ile ilgili sözler


Bu sayfada idam ile ilgili sözler bulacaksınız. Değerli GuzelCumleler.com dostları her zaman en güzel sözler ve güzel cümleler için GuzelCumleler.com adresini ziyaret edebilir ve diğer sayfalarımızı da inceleyebilirsiniz.

Çocuk tecavüzcülerine, kadın tecavüzcülerine, pedofili sapıklara karşı tek çözüm "idam" dır. İdam gelsin, hak yerini bulsun!

Ne terörü lanetlemek çözüm, ne idam istemek. Ne kınamak, ne de ağlamak. Lanetlenecek bir şey varsa; içimizdeki duyarsızlığı lanetlemeli. İdam istiyorsak, içimizdeki bizi yalnızlaştıran şeyi idam etmeli!

Bahar kokulu çocukları yıkayıp gömmekten bıktık...

Göz yaşlarım idam edilmek için darağacına çıkan mahkumlar gibi. Göz kapaklarım ise ayağının altında kaymayı bekleyen sandalye, sanki kapandıkları zaman küçük damlalar aşağı sarkıp ruhlarını teslim edecekler.

Seni düşündükten sonra, idam sehpasına çıkar umutlar.

Benim inandığım sistemde; sabah bir masumun öldürüldüğünü duyarsanız, akşam darağacında sallanan birini görürsünüz. - Necip Fazıl Kısakürek

Büyük harflerle yazıyorum herkes görsün diye, sonuna ünlem koyuyorum olayın ciddiyeti anlaşılsın diye: "ÇOCUK TECAVÜZÜNE İDAM İSTİYORUM!"

Sapıkların, çocuklara göz diken alçakların, tecavüzcü pis katillerin cezaevinde değil, darağacında öldürülmesini istiyoruz!

Şehitler Tepesi, Şehitler köprüsü, Şehitler mezarlığı olan ülkemde eksik olan bir şey var: "İDAM SEHPASI"

Gözleri uçurum, dizleri idam sehpası...

İdam sehpasında hapşıran mahkuma "çok yaşa" demek gibiydi bazı umutlarımız. - Şener Şen

Teninde bir darağacı, durmadan sana idam ediliyorum.

İslam, insanı öldürmeyi değil de yaşatmayı öncelemiş, hayat hakkını kutsal görmüş, canını, malını, ırzını ve şerefini teminat altına almış; buna tasallutta bulunulmasını hoş karşılamamış; tasalluta yeltenenler içinse "Kısas"ı emretmiştir.

İçinde bulunduğum bu umutsuz konumda, bazı anlar oluyor ki insan bir saç teliyle bir zinciri kırabileceğine inanıyor. - Victor Hugo

Gözlerin müebbetti bana, sonra dudakların cellatım olmaya karar verdi. Söylediklerin ise çoktan vurmuştu o idam sandalyesine ama sonunda sen de öldün.

Bugün mutluluğu idam edip yüzümü astım!

Yeri geldiğinde kendini sorgulamalı, yeri geldiğinde idam etmeli kendini. Hayır, bu dediklerim delilik değildir. Normal olan budur. İnsan insana anlatamaz derdini. Derdin dermanı yine kendisindedir. - Şeymanur Sevinç

Aptalca şeyler yaptım, çünkü aptaldım. Savunmam bu kadar hakimim. Kestiniz cezamı. Yargılandım, çektim. Şimdi yeni bir karar zamanı. Beraat edip mutluluğa mı kavuşacağım, yoksa idam mı edileceğim?

Tavanda idam edilmiş bir lâmbanın dışında bakılacak başka bir şey olmadığından, insan yavaş yavaş yükseklere bakma alışkanlığını yitiriyor.

Bir sebebi olmalı bu yapılanların; bir insan durduk yere idam edilmez, onlarca kere, göz göre göre...

Ağır gelir gırtlağına nefesin, cayarsın kendinden. Bir sehpa, bir idam olur yokluğum. Bir tekme vurursun hayatına. Düşer canın, canımın tam ortasına...

Vicdan denen şey bağırsak gibidir. Sen uyurken de çalışır. Köreltsen de insaniyetini, işlediğin o korkunç cinayet, çıktığın idam sehpasıdır. - Hakan Günday

Bir idam mahkumunu en sevdiği ağaçtan sallandırmak neyi değiştirir ve bu bir mahkumu ne kadar ilgilendirir? Sehpası pırlantadan olsa kaç yazar?

Bir çocuk doğmayı bekler. Bir ağır hasta ölmeyi. Bitkiler yağmur ve güneşi bekler. Yalnız bir kadın sevilmeyi. Ve düşün ki bir adam; içinde bütün bekleyenlerin korkusu ve ümidi, seni bekler, asılmayı bekleyen bir idam mahkumu gibi... - Cengiz Can Derebey

İnat etmiyorum, dünya bir idam taburesidir.

Hissettiklerimi sandıklarım, hissetmediğimi sandığım hissettiklerimi idam ederken, o kadar cesurdu ki kötürüm bırakılmış duygularım, ruhumun gazabına kanlı şerbet dökercesine itmiştim ayağımın altındaki idam sehpasını.

Öldürülen veya tecavüze uğrayan kişi kendi evladınız olsaydı, "Hangi çağda yaşıyoruz! Kısasta neymiş?" der miydiniz?

İslam hukuku tecavüzcüye (KISASA KISAS/ölüme ölüm) diyor. Ama senin bana dayattığın beşeri hukuk "ÖLDÜRME BESLE" diyor. Kim tecavüzün yanında oluyor bu durumda?

Meclisin vurulduğu bir ülkede ceza kanunu değil, savaş hukuku geçerlidir. Savaşta idam serbesttir!

Biz yine çok iyi biliriz ki; Türkiye Kurtuluş Savaşı'nı yapmak için Samsun'a çıkanlara İstanbul örfi idaresince ve mahkemelerince idam cezası verilmiştir. Ve yine bilmekteyiz ki; Kurtuluş Savaşı yapıldığı sırada İstanbul'da bulunanlar, bunları yapanlara eşkıya demiştir. - Deniz Gezmiş

Biz ülkemizin bağımsızlığı ve halkımızın mutluluğu için şerefimizle bir kere ölüyoruz. Sizler; bizi asanlar şerefsizliğinizle her gün öleceksiniz! - Deniz Gezmiş

Geç kalınmış tebessüm idamdan sonra gelen affa benzer.

Onlar 36 milyonluk ülkenin bütün yükünü 20 gencin üzerine yıkmaya alışmışlardır. Bizi bağımsız bir ülkenin çocukları olmaktan mahrum eden hepiniz dahil, sizlersiniz. Ve sonunda idam isteğiyle buraya getirildik. - Deniz Gezmiş

Ben 'yüreğimde' idam ettiğim kişinin sandalyesine tekmeyi vurmuşsam. Dönüpte geriye bir daha bakmam ''yaşıyor'' mu diye!

Ağır gelir gırtlağına nefesin, cayarsın kendinden. Bir sehpa, bir idam olur yokluğum. Bir tekme vurursun hayatına. Düşer canın, canımın tam ortasına...

Benzer Sayfalar :