Helallik Sözleri


İnsan her daim bu dünyadan göçüp gidebilir. O nedenle kimsenin hakkının üzerinizde kalmaması için helallik istemek ve helallik vermek önemlidir. Bu sayfada birisinden helallik isterken nasıl sözler kullanırız onları bulacaksınız. Sayfa içeriği; helallik istemek ile ilgili sözler, helallik almakla ilgili sözler, hakkını helal etmek ile ilgili sözler, helallik isteme mesajları, anlamlı, damar, helallik verme sözleri, mevlana helallik sözleri, dini helallik sözleri, hakkımı helal etmiyorum ile ilgili sözler, hakkını helal etmemek ile ilgili sözler, helallik ile ilgili sözler, helalleşmek sözleri, helallik alma sözleri, sevgiliden helallik isteme sözleri, helal edilmeyen hak ile ilgili sözler, helallik sözleri arkadaşa, sevgiliye helallik mesajları, helallik sözleri asker

Hepinizden helallik ve duânızı almaya geldim. Hakkınızı helal edin, üzdüysem kırdıysam âff olâ dostlar.

Lütfen haklarınızı helal ediniz. Kimin yanında kardeşine âid haksız alınmış bir hak varsa, o haksızlıktan dolayı hak sahibiyle helâllaşsın. Gerçek şu ki, kıyamette hiçbir altın ve hiçbir gümüş yoktur. Kardeşinin hakkı için kendi sevaplarından alınmadan evvel, dünyâda onunla helâllaşsın.

Hayatıma giren her insan biraz daha yoruluyor, eski neşelerini kaybediyor. Ben sıkıntılıyım arkadaşlar, kötü biriyim, hayatlarınıza değip sizi mahvettiğim için özür dilerim hepinizden, hakkınızı helal edin...

Helal edilmeyen hak, cehenneme sizi adım adım yaklaştırır.

Beni en çok mutlu eden sensin şu hayatta. Bu yüzden öldüğümde değil, her güldüğümde hakkını helal et bana...

"Hakkını helal et" dedi giderken, kalsaydı ömrümü helal edecektim... - Ahmet Kaya

Sen uyurken birkaç kez daha sevdim seni. Helal et.

Ekmeğim aşım helal olsun yiyene, içene. Ama hakkım helal değil; dost gibi görünüp kuyumu eşene. - Hz. Mevlana

Selamünaleyküm. Benim burada vaktim doldu. Hakkınızı helal edin. Allah'a emanet olun.

?Benden yana haklar helal.? ?Hakkınızı helal edin dostlarım, iki gözümün çiçekleri.

Şimdiye kadar kimlerin hakkını aldıysam, sürç-i lisan ettiysem, kalp kırdıysam (istemeyerek olmuştur bu), üzdüysem bilmeden hakkınızı helal edin olur mu?

Ya o kırdığın kalbi Allah seviyorsa? Şimdi git, ara bul bir şekilde mutlaka ulaş. Ama sakın erteleme. Helallik iste çünkü ölüm ansızın gelir!

Bizde özür dileme yoktur, helallik alma vardır. - İbrahim Tenekeci

Vatan uğruna asker olduk ve vatan uğruna gidip de dönmemek var malum hakkınızı helal edin...

Asker olduk çok şükür. Bugüne dek yanımda olan tüm dostlarımdan, ailemden ve sevdiklerimden helallik istiyorum. Hakkınızı helal edin.

Askerlik zamanı geldi çattı artık. Herkes hakkını helal etsin.

Gerçek şu ki; Allah hainlik yaparak gideni, helallik almak için sana geri gönderir.

Ölürken göklere değil, son kez kalbime bakıp, ondan helallik dileyeceğim: "Kalbim! Şu kısa dünya hayatında, çok uzun üzdüm seni!"

Gün gelecek o bizim canımızı çok yakanlar helallik isteyecekler biliyorsunuz değil mi? Ben her gün o gün "haram olsun" demek için yaşıyorum!

Biliyorsun değil mi? Yaşattığını yaşamadan ölmeyeceksin. Kendini buna hazırlasan iyi olur. Helallik almadan ölmek yok sana!

Helal lokmadan ilim ve hikmet doğar, aşk ve rikkat hasıl olur. Bir lokmadan haset, tuzak, cehalet ve gaflet husule geldiğini görürsen onun haram olduğunu anla. - Hz. Mevlana

Âllah'ım! Harama bulaşmaktansa, helalinle yetineyim. Beni lütfunla (zengin kılarak) Senden başkasına muhtaç etme. - Hadis-i Şerif

Hiç göremediğim gülüşünü, sarılamadığım sarılışını, doyasıya bakamadığım gözlerini, öpemediğim avuç içlerini, dokunamadığım saçlarını, tutamadığım ellerini, duymak için can attığım sesini, kolumu atamadığım omuzlarını ve içime çekemediğim kokunu helal et, çok düşledim...

Sen yokken bir kaç defa sevdim seni, helal et... - Elif Şafak

Her şehide şöyle diyorum; HAKKINI HELAL ET BANA! Sen şehitsin diye rahat yaşıyorum ben bu vatanda! Allah cennetine koyuversin seni, helal et hakkını bana, helal et!

Şehidim hakkını helal et çünkü burası öyle bir ülke haline geldi ki, algısı rakamlardan, kaygısı makamlardan ibaret!

Yar, bütün şiirlerime sebep ettim seni, hakkını helal et. - Hikmet Anıl Öztekin

Tokalaşmak için elimi uzatmıştım. Elini verirken şunu söylemişti: "Hakkını helal et, elim çok soğuk." Bu inceliği hiçbir zaman unutmadım. - İbrahim Tenekeci

Sakın bana "Hakkını helâl et" deme. "Hakkım olan sensin" Şimdi seni kime helâl edebilirim ki?

Hakkını helal et; dalında tutunamayan yaprak, yüzüme usul usul dokunan rüzgar ve de sonbahar...

Hakkını helal et, seni birkaç kez özlemişliğim vardır. - Cengizhan Konuş

Bilmiyorum bir daha seni dünya gözüyle ne zaman görürüm, Hakkını helal et demek isterdim, Vedalarda kaybolmak isterdim, Son defa gözlerine bakmak...

Sonra dedim ki kendime; "Hakkını helal et, seni çok üzdüm" - Ertuğrul Bayam

Arada bir gülüşünü hatırlayıp iç çekiyorum hakkını helal et.

Allâh Teâlâ, kulunu helâl peşinde koşmaktan yorulmuş vaziyette görmeyi sever. - Hadis-i Şerîf

Arkadaşlarım, dostlarım, sevdiklerim her zaman bana destek olup yanımda olan iyi ki varsınız dediklerim, yanımda göremediklerim, dost mu, düşman mı hiç bilemediklerim hakkınızı helal edin.

Ayrılık herkese başka hediyeler sundu payıma düşen çocukluğum oldu. Hakkını helal et güzelim.

Ben sana hakkımı helal etmiyorum, ahirette de olsa yolum yoluna düşsün diye!

Bazılarına hakkımı helal etmek istemiyorum. Zaten onlar haramı helali bilseydi hakkımı yemezlerdi.

Belki istemeden de olsa sizleri kırmış veya üzmüş olabilirim ama inanın ben hepinizi çok sevdim. Ve bugün giderken hiç kimseye kırgın ve dargın değilim. Ben kime hakkım varsa herkese hakkımı helal ediyorum. Sizlerde bana hakkınızı helal edin.

Ben senin gibi 'treni kaçıran yolcu' edasında değil 'ölen yakınımı uğurlar' gibi yaşarım ayrılıkları. Hakkını helal et bir tanem.

Bende bilirdim başkasını sevmeyi ama kalbim tek sende kaldı be sevgili. Kuranda geçtiği gibi; 'helalin varken harama el uzatma' misali.

Acıyı, acı çektirerek öğretmenizde ki amacınız neydi bilmiyorum ama ben hakkımı helal etmiyorum. Allah'da affetmesin!

Kırdınız, döktünüz, şimdi mi aklınız başınıza geldi? Bende iyiye dair bir şeyler bırakmadıktan sonra gelip de helallik istemeyin, hakkımı helal etmiyorum!

sen bilirsin sevgilim, ben senin üzerinde olan hiç bir hakkımı helal etmiyorum.

zamanında "hakkımı helal etmiyorum" diyecek kadar nefret ettiklerime gülüp geçiyorum. Zira nefret onların kalbi için asla bir çözüm değil.

Beni bunca saracak ne vardı? Kanıma girecek göz bebeklerime oturacak. Bir senfoni gibi kulaklarımdan eksilmeyecek ne vardı? Hiç karşıma çıkmasaydın Bu kör olası gözler görmeseydi seni Ne vardı. Hakkını helal et.

Birde hakkını helal et derler giderken. Haram ettikleri hayattan helallik isterler.

Boğazıma takıldı sevdan. 3 kere sırtıma vur helal de; Alışık değilim harama ondan olacak herhalde. Hakkını helal et sevdiğim ben ettim.

Böyle güzel insanlardan böyle bir yerden ayrılmak hiç kolay değil. Sizlerle görev yaptığım sürece çok mutlu oldum. Bana hakkınızı helal edin, benim hakkım herkese helal olsun.

Bu aile ortamında geçirdiğim o güzel yıllardan sonra sizlerden ayrılmak, başka bir yerde çalışmak çok zor olacaktır. Ben hakkım olan herkese hakkımı helal ediyorum sizlerde bana hakkınızı helal edin.

Bu gözyaşlarımla gidecekse cennete birileri ben hıçkırıklarımı helal ettim bile.

Hakkım helal, sevgim haram olsun sana...

Hiçbir kimse elinin emeğiyle kazandığından daha hayırlı bir lokma yememiştir. - Hadis-i Şerif

Canımı yaktıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi helallik isteyenler! Cehennemde yandığınızı görsem üzerinize benzim dökerim!

Çok çabuk geçirdik yılları ayları, boş bırakmam benim odayı, eksik etmem arkamdan duayı, hakkınız helal edin.

Dokunma günah sinmiş ellerinle. Ben aşkı en 'helal' haliyle sevdim. Harama karışmasın diye senden geçtim!

Dudaklarında gözüm yoktu oysa. Kalbini istemiştim bir tek. Tek hayalimdi; iki kaşın ortasına öpücük kondurup 'helalimsin' demek.

Eğer kimde hakkım varsa, helal olsun benden yana, sizlerde helal edin hakkınızı bana, yeniden görüşmek üzere hoşçakalın dostlarım.

Eğer kime bir dirhem hakkım varsa helal olsun. Sizlerde bana haklarınızı helal edin. Allah'a emanet olun hoşçakalın.

Ekmeğim aşım helal olsun yiyene içene. Ama hakkım helal değil dost gibi görünüp kuyumu eşene.

Ekmeğinizi yedim, suyunuzu içtim, muhabbetinize ortak olup sıcak çayınızı yudumladım. Ben herkese hakkımı helal ediyorum sizlerde bana haklarınızı helal edin.

Elveda kaşı keman, güzel yarim. Benden helallik isteme sakın! Hakkım varsa hakkındır!

Gerçek şu ki; hainlik yaparak gittikleri bu gönülden, helallik istemek için geri dönecekler.

Gidiyorum ama burda geçirdiğim güzel günlerimi her zaman hatırlayacağım. Sizleri hiçbir zaman unutmayacağım. Haklarınızı helal edin.

Gitmek istersen hakkını helal et, eğer kalmak istersen buluruz elbet bir çaresini.

Gün bir gün sevdalanmış geceye gecede yakamoz düşürmüş denize o günden bugüne geceyle gündüz ayrılmaz olmuş ta ki Güneş tutulup gölge düşürene dek sevdalara. Sende hakkını helal edersen bana sevinirim.

Hak yerini bulur. Helal edilmemiş hak zaten haram olur. Beddua etmem. İçimden gecen her 'Ah' zaten sahibini bulur. Hakkını helal et.

Hakkımı helal eder miyim bilmiyorum ama bazıları için "nasıl bilirdiniz" diye sorarlarsa, tanıyamamışım derim.

Hakkımı helal etmiyorum diye dilini yorma, helali haramı bilse zaten hakkını yemezdi.

Hakkını helal et bugün yine seni çok düşündüm.

Hakkını helal et. Dedi giderken oysa kalsaydı ömrümü helal edecektim.

Hakkını helal etmediğin o kişinin çektiği azabı görseydin hakkını helal ederdin. - Hadis-i Şerif

Helal etmiyorum hakkımı! Uyuyamadığım geceleri. Annen ayaklarıyla üzerinde tepinse bile göremezsin sen cenneti!

Her sabah merhaba dediklerim, oturup sabahlara kadar muhabbet ettiklerim, beraber su içip yemek yediklerim, arkadaşlarım, dostlarımın görev arkadaşlarım hakkınızı helal edin.

Her zaman yanımda olan ve her zaman bana desteklerini ve yardımlarını esirgemeyen tüm sevdiklerim sizleri hiçbir zaman unutmayacağım. Ben herkese hakkımı helal ediyorum sizlerde bana hakkınızı helal edin.

İnsanın helalinden giydiği kendi eski elbisesi başkalarından gelen sadaka elbiseden daha güzel ve iyidir.

Keşke sevenleri ayırmak yerine helal ile haramı ayırabilseydik.

Kimi insan otların kimi insan balıkların çeşidini bilir. Ben ayrılıkların. Kimi insan ezbere sayar yıldızların adını. Ben hasretlerin. Hakkını helal et.

Kokunu helal et. Aşkı zehir ettin zaten.

Öyle bir kırıldı ki kalemim mürekkep yerine kan damlatıyor hecelerim. Umuda uçurtma açan minik bir çocuğa emanet artık düşlerim. Hadi asma suratını rahat olsun için çünkü benden yana helaldir sevgime.

Seni sevdiğimi ihbar etmişler ayrılığa. Geçen gün yokluğun gelip teslim aldı beni. Hakkını helal et sevdiğim.

Seninle karşılaşmam hayatımın en büyük hatasıydı. Ve sırf seninle diğer tarafta karşılaşmamak için; helal ediyorum hakkımı.

Sizlerle birlikte güzel günlerimiz geçti, hepinizin hakkı var, bana haklarınızı helal edin. Benim herkese hakkım helal olsun.

Sizlerle ilgili çok güzel yıllarımız geçti, sizlerden ayrılmak çok zor olacak ama sizleri hiçbir zaman unutmayacağım. Ben hakkımı helal ediyorum, sizlerde bana haklarınızı helal edin.

Unutma helalin hesabı haramın da azabı vardır. Hakkını helal et.

Veda edemediklerim, görüp helallik alamadıklarım dostlarım, arkadaşlarım haklarınızı helal edin.

Yum gözünü aç elini. Yüreğim senindir. İster cam kenarına koy güneş alsın ister can kenarına koy; hep sende kalsın. Hakkını helal et ay yüzlüm.

Zaten her şeyimi aldın gittin bir de bana hakkını helal et diyorsun. Hakkım helal olsun ama anılarımı vermem onlar her zaman benim olacak.

İlgi Çeken Sayfalar :