×

Sayfa Arama :


Aşağıdaki arama kutucuğa bir kelime girerek, sitedeki ilgili sayfaları bulabilirsiniz. Örneğin; "Hayat" yazarsanız, hayat ile ilgili sayfalar listelenecektir.

Helallik Sözleri


İnsan her daim bu dünyadan göçüp gidebilir. O nedenle kimsenin hakkının üzerinizde kalmaması için helallik istemek ve helallik vermek önemlidir. Bu sayfada birisinden helallik isterken nasıl sözler kullanırız onları bulacaksınız. Aynı zamanda hakkınızı helal etmediğiniz insanlar içinde hakkımı helal etmiyorum sözleri bu sayfada yer almaktadır. Değerli GuzelCumleler.com dostları her zaman en güzel sözler ve güzel cümleler için GuzelCumleler.com adresini ziyaret edebilir ve diğer sayfalarımızı da inceleyebilirsiniz.
Arada bir gülüşünü hatırlayıp iç çekiyorum hakkını helal et...
Helal etmiyorum uyuyamadığım geceleri. Annen ayaklarıyla üzerinde tepinse göremezsin sen Cennet'i. - Nursen Yıldırım
Ben sana hakkımı helal etmem de, benim ahım yüzünden ayağın taşa takılır da canın yanarsa kendimi hiç affetmem sevgili. Öyle bir sevmek işte bu da.
Ben seni artık sevdiğim için değil, sana hakkımı helal etmemek için hatırlıyorum...
Ekmeğim aşım helal olsun yiyene, içene. Ama hakkım helal değil; dost gibi görünüp kuyumu eşene. - Hz. Mevlana
Ben hakkımı helal ettim de, mahşerde hesap incedir azizim... - Nur Hayat Şuara
Ben Allah'tan sana rahatlık vermesini dilesem de, aldığın ahlar ve yediğin haklar için Allah sana rahat verecek mi?
Elini vicdanına koy ve düşün. Hiç hak yedin mi? Hiç kalp kırdın mı? Hiç birisiyle oynadın mı? Hiç birisinin ahını aldın mı? Kul unutur diye düşündün belki; ama Allah unutur mu?
Ben helal ettim hakkımı, farzet ki sözümden döndüm eyvallah. Farzet ki yaktım kendimi, kendi göz yaşımla söndüm eyvallah. Sen üzülme ziyanı yok, kendim ettim kendim yandım... - Resul Dindar
Dudaklarında gözüm yoktu oysa. Kalbini istemiştim bir tek. Tek hayalimdi; iki kaşın ortasına öpücük kondurup 'helalimsin' demek.
Asker olduk çok şükür. Bugüne dek yanımda olan tüm dostlarımdan, ailemden ve sevdiklerimden helallik istiyorum. Hakkınızı helal edin.
Yar, bütün şiirlerime sebep ettim seni, hakkını helal et. - Hikmet Anıl Öztekin
Bizde özür dileme yoktur, helallik alma vardır. - İbrahim Tenekeci
Acıyı, acı çektirerek öğretmenizde ki amacınız neydi bilmiyorum ama ben hakkımı helal etmiyorum. Allah'da affetmesin!
Başkasının hakkını yiyen, hak sahipleri ile helalleşmedikçe affa uğramaz. Yani üzerinde kul veya hayvan hakkı bulunanı Allahü teâlâ affetmez ve bunlar Cehenneme girip, cezalarını çekeceklerdir. - Hadika
Eğer kimde hakkım varsa, helal olsun benden yana, sizlerde helal edin hakkınızı bana, yeniden görüşmek üzere hoşçakalın dostlarım.
Seni sevdiğimi ihbar etmişler ayrılığa. Geçen gün yokluğun gelip teslim aldı beni. Hakkını helal et sevdiğim.
Ya o kırdığın kalbi Allah seviyorsa? Şimdi git, ara bul bir şekilde mutlaka ulaş. Ama sakın erteleme. Helallik iste çünkü ölüm ansızın gelir!
Kokunu helal et. Aşkı zehir ettin zaten.
Hak yerini bulur, helal edilmemiş hak zaten haram olur. Beddua etmem içimden geçen her ah zaten sahibini bulur.
Askerlik zamanı geldi çattı artık. Herkes hakkını helal etsin.
Şehidim hakkını helal et çünkü burası öyle bir ülke haline geldi ki, algısı rakamlardan, kaygısı makamlardan ibaret!
sen bilirsin sevgilim, ben senin üzerinde olan hiç bir hakkımı helal etmiyorum.
Sonra dedim ki kendime; "Hakkını helal et, seni çok üzdüm" - Ertuğrul Bayam
Sakın bana "Hakkını helâl et" deme. "Hakkım olan sensin" Şimdi seni kime helâl edebilirim ki?
Bu hayatta asla ödenmeyecek şeyler var. Yenen hak, girilen günah, alınan ah. Kul unutur belki; ama Allah unutmaz!
Vatan uğruna asker olduk ve vatan uğruna gidip de dönmemek var malum hakkınızı helal edin...
Gitmek istersen hakkını helal et, eğer kalmak istersen buluruz elbet bir çaresini.
Gidiyorum ama burda geçirdiğim güzel günlerimi her zaman hatırlayacağım. Sizleri hiçbir zaman unutmayacağım. Haklarınızı helal edin.
Gün gelecek o bizim canımızı çok yakanlar helallik isteyecekler biliyorsunuz değil mi? Ben her gün o gün "haram olsun" demek için yaşıyorum!
Sen yokken birkaç kez daha sevdim seni. Helal et.
Kim bir kul hakkı yemişse derhal o kardeşi ile helalleşsin. Çünkü (Kıyâmet günü) dirhem de geçmez dinar da. Böyle olunca o (hak yiyen) kişinin sevâpları alınır o adama yüklenir. Eğer sevâpları yoksa o hakkını yediği adamın günahları buna yüklenir. - Hadis-i Şerif
Benden yana haklar helal. Hakkınızı helal edin dostlarım, iki gözümün çiçekleri.
Ah alan hak yiyen ve zulmeden kişi, bu zulmü ve haksızlığı bana yaptığını sandı. Zulüm geçip gitti ama vebali onun boynuna kaldı...
Sen yokken bir kaç defa sevdim seni, helal et... - Elif Şafak
Hakkını helal etmediğin o kişinin çektiği azabı görseydin hakkını helal ederdin. - Hadis-i Şerif
Hepinizden helallik ve duânızı almaya geldim. Hakkınızı helal edin, üzdüysem kırdıysam âff olâ dostlar.
Tüm arkadaşlarıma hakkımı helal ediyorum. Sizlerde ediniz lütfen.
Hakkım helal, sevgim haram olsun sana...
Hakkımı helal eder miyim bilmiyorum ama bazıları için "nasıl bilirdiniz" diye sorarlarsa, tanıyamamışım derim.
Sizlerle birlikte güzel günlerimiz geçti, hepinizin hakkı var, bana haklarınızı helal edin. Benim herkese hakkım helal olsun.
Sizlerle ilgili çok güzel yıllarımız geçti, sizlerden ayrılmak çok zor olacak ama sizleri hiçbir zaman unutmayacağım. Ben hakkımı helal ediyorum, sizlerde bana haklarınızı helal edin.
Yum gözünü aç elini. Yüreğim senindir. İster cam kenarına koy güneş alsın ister can kenarına koy; hep sende kalsın. Hakkını helal et ay yüzlüm.
Ölürken göklere değil, son kez kalbime bakıp, ondan helallik dileyeceğim: "Kalbim! Şu kısa dünya hayatında, çok uzun üzdüm seni!"
Gün bir gün sevdalanmış geceye gecede yakamoz düşürmüş denize o günden bugüne geceyle gündüz ayrılmaz olmuş ta ki Güneş tutulup gölge düşürene dek sevdalara. Sende hakkını helal edersen bana sevinirim.
Böyle güzel insanlardan böyle bir yerden ayrılmak hiç kolay değil. Sizlerle görev yaptığım sürece çok mutlu oldum. Bana hakkınızı helal edin, benim hakkım herkese helal olsun.
Öyle bir kırıldı ki kalemim mürekkep yerine kan damlatıyor hecelerim. Umuda uçurtma açan minik bir çocuğa emanet artık düşlerim. Hadi asma suratını rahat olsun için çünkü benden yana helaldir sevgime.
Her sabah merhaba dediklerim, oturup sabahlara kadar muhabbet ettiklerim, beraber su içip yemek yediklerim, arkadaşlarım, dostlarımın görev arkadaşlarım hakkınızı helal edin.
Biliyorsun değil mi? Yaşattığını yaşamadan ölmeyeceksin. Kendini buna hazırlasan iyi olur. Helallik almadan ölmek yok sana!
Belki istemeden de olsa sizleri kırmış veya üzmüş olabilirim ama inanın ben hepinizi çok sevdim. Ve bugün giderken hiç kimseye kırgın ve dargın değilim. Ben kime hakkım varsa herkese hakkımı helal ediyorum. Sizlerde bana hakkınızı helal edin.
Canımı yaktıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi helallik isteyenler! Cehennemde yandığınızı görsem üzerinize benzim dökerim!
Boğazıma takıldı sevdan. 3 kere sırtıma vur helal de; Alışık değilim harama ondan olacak herhalde. Hakkını helal et sevdiğim ben ettim.
Ayrılık herkese başka hediyeler sundu payıma düşen çocukluğum oldu. Hakkını helal et güzelim.
Veda edemediklerim, görüp helallik alamadıklarım dostlarım, arkadaşlarım haklarınızı helal edin.
Helal edilmeyen hak, cehenneme sizi adım adım yaklaştırır.
Şimdiye kadar kimlerin hakkını aldıysam, sürç-i lisan ettiysem, kalp kırdıysam (istemeyerek olmuştur bu), üzdüysem bilmeden hakkınızı helal edin olur mu?
Âllah'ım! Harama bulaşmaktansa, helalinle yetineyim. Beni lütfunla (zengin kılarak) Senden başkasına muhtaç etme. - Hadis-i Şerif
Birde hakkını helal et derler giderken. Haram ettikleri hayattan helallik isterler.
Elveda kaşı keman, güzel yarim. Benden helallik isteme sakın! Hakkım varsa hakkındır!
Benzer Sayfalar :
Hakkımızda | Kullanım Koşulları | Gizlilik Politikası | İletişim