Çikolata ile ilgili sözler


Çikolata, o artık bir vazgeçilmez... Onsuz yapamayanlar mı dersiniz, uğruna diyet bozanlar mı dersiniz, sevgilisiyle arasını yapmak için alan mı dersiniz, mutsuzlukta ona sığınan mı... Bu liste uzar gider... Bu sayfada çikolata ile ilgili adeta çikolata tadında sözler bulacaksınız. Sayfa içeriği; çikolata ile ilgili güzel sözler, çikolata ile ilgili aşk sözleri, çikolata ile ilgili sözler facebook, çikolata ile ilgili sözler tumblr

Çikolata ile ilgili Sözler

Topuklu ayakkabı mı yoksa ben mi? Bir kadını zorlayan bir soru olabilir. 'Çikolata mı ben mi?' sorusu kadar olmasa da zorlar. - Ahmet Batman
Bir kadının en zayıf noktası ne gözyaşları ne bir çikolata ne de unutamadığı aşkıdır. Karşı koyamadığı tek şey %70 indirimdir.
İhtiyacım olan tek şey aşk evet ama ben küçük bir parça çikolatayı tercih ederim dostlarım çünkü çikolata acıtmaz.
Belki de aşk; ayranın yanında çikolata yemek gibiydi. Biraz tatlı biraz tuzlu...
Mutsuz kadın yoktur. Az çikolata yiyen kadın vardır.
Bana uzun uzun açıklama yapma çikolataya batırılmış çilek getir problemlerimizi böyle küçük şeylerle çözebiliriz...
Seninle çikolatamı paylaşıyorsam özel biri olduğunu anlaman lazım bence...
O kadar içten gülüyordun ki içini kıskandım. İçin olmak istedim! Gülüşünden öpüyorum...
Küçükken çikolata için ağlıyordum şimdi ise senin için ağlıyorum aşkım...
Beyler! Bazen bir çikolata kadar olamıyoruz kabul edelim...
Ya ben birazcık efkarlıyım da biriniz benim yerime çikolatalı süt içebilir mi? Bizim evde yok çünkü.
Ben sigara içmem çikolatalı süt içerim aslanım anlatabiliyor muyum???
Keep calm and eat çukulata :)
Aşk çikolata gibidir. En büyük mutluluğun en geçici halidir.
Kaç kutu çikolatalı süt içtirdi bu ponçik kalp be...
Bana hergün çikolatalı süt almayacaksan neden seninle evleniyim?
Gelseydin profiterol da yerdik. Valla bak hemde bol çikolata soslu. Ama sen gelmemeyi seçtin tipini sevdiğim.
Bazı kadınlar ağlayamaz, oturur bir köşede çikolata yer. ^_^

Çikolata Sözleri - Çikolata Tadında Sözler

50 kuruşluk çikolatanın verdiği mutluluğu veremeyen insanlar var.
Ah çikolata yarama merhem olsana...
Annem her zaman hayatın bir kutu çikolata gibi olduğunu söylerdi. İçinde ne olduğunu asla bilemezsin. Forrest Gump
Aşk çikolata gibidir, en büyük mutluluğun, en geçici halidir.
Aşk mı? Çok abartılıyor. Biyokimyasal açıdan, çok miktarda çikolata yemekten farksız. Devil' Advocate
Aşk, çikolata gibidir. En büyük mutluluğun en geçici halidir.
Belki de aşk; ayranın yanında çikolata yemek gibiydi. Biraz tatlı, biraz tuzlu.
Bir arkadaştan daha güzel bir şey yoktur, çikolatası olan bir arkadaş değilse. Linda Grayson
Çikolata tutkum vardır benim. Bağımlılık gibi bir şey. Yasemin Pulat
Çikolata yerken bile mutlu olan bir kadını mutlu edememek sizin başarınızdır.
Dertlendiklerinde; sıradan erkekler, içerler. Mümin erkekler, Allah'a sığınırlar. Sıradan kızlar, çikolata yerler. Mümin kızlar ise hem Allah'a sığınırlar hem de çikolata yerler.
Dünyanın en güzel cümlesi Seni Seviyorum değildir. Tümör iyi huylu çıktı, kilo vermişsin, saçların çok güzel, dolapta çikolata var, matematikten 90 almışsın gibi cümlelerdir.
Hayat bir kutu çikolatadır, şansına ne çıkacağı belli olmaz. (Forrest Gump)
İhtiyacım olan tek şey aşk evet, ama ben küçük bir parça çikolatayı tercih ederim dostlarım, çünkü acıtmaz. (Charles Bukowski)
Kızlar mutlu olsun diye kendini feda eden varlığa, çikolata denir.
Kitap okuyun. Çikolata yiyin. Teni müzikler keşfedin. Geçmişi unutun. Uyuyun. Çay, kahve için. Her şeye rağmen mutlu olun ve gülümseyin.
Küçükken çikolata için ağlıyordum şimdi ise senin için.
Kül tablası ağzına dek dolu. Yanı başında çikolata ve şeker kâğıtları yığılı. Annem bu tür şeylere ?'ruhun gıdası'' der. Alexandra Cavelius
Mutsuz kadın yoktur. Az çikolata yiyen kadın vardır.
Problemim şu ki ben bağımlı bir insanım. Yalnızca bir kahve içemem ya da yalnıza bir parça çikolata yiyemem. Guy Pearce
Topuklu ayakkabı mı yoksa ben mi? Bir kadını zorlayan bir soru olabilir.Çikolata mı ben mi? sorusu kadar olmasa da zorlar. Ahmet Batman
Türk kızı yağmur yağınca, kahvesini sıcak çikolatasını alıp kitap filan okumaz; balkona 300 km hızla koşup çamaşırları toplar.

Çikolata ile ilgili Yazılar

Babam anlatırdı hep; Gençken, kızları Damak'la tavlarmış. Bir kızı tavlayacaksan, ona Damak alacaksın, derdi. Hayır ben babam değilim. Hayır, seni Damak'la tavlayamayacağımı da biliyorum. Ama senin hep söylediğin gibi; Ne demiş şair, bir umuttur yaşamak. Babam, mutlu olduğu zamanlarda Bana Damak alırdı. Öyle küçüğünden de almazdı hiç, Hep en büyüğünden alırdı. Gözleri gülerdi bana verirken. Baba olmaktan pek anlamazdı ama, verdiği o küçük hediyenin tüm güzelliğini görürdüm gözlerinde. Kapat gözlerini, bak benimkilere. Yine de, hayır, ben babam değilim. Artık yediğin her çikolatayı mutluyken yiyeceksin. Artık mutsuzluk çikolatası yok. Olur da üzülürse güzel yüreğin, ellerim var. Onları tutacaksın, onlarla sileceksin göz yaşlarını. Onlarla yiyeceksin çikolatanı. Artık tek başına mutsuz olmayacaksın...
Bitter çikolata... Adı üstünde çikolata ama acıdır biraz. Verdiği tatlı hissin yanında acısı da beraber gelir, dilin ucunu hafif uyuşturur böyle. Hoşuna gider bu ama o yüzden bunu bile bile yemeye devam edersin bitter bitter. Bitmez ama... Zihninizdeki anılarda -ki ben buna hazine demeyi daha uygun buluyorum- buna benzer. Tatlılar ile acılar bir aradadır, aynı anda gelir aklına yine uyuşturur seni. Hoşuna gider ama o yüzden bile bile düşünmeye devam edersin. Eğer gerçekten hazinen sayıyorsan bunlarda bitmez.
Çikolatanın tarihi: Christopher Columbus'un kakao ağacını keşfeden ilk Avrupalı olduğuna inanılıyor. Hatta Columbus İspanya'ya getirmek için yerlilerden kakao bitkisini ele geçirdiği de rivayetler arasında. Aslında kakao bitkisi Güney Amerika'da para birimi olarak kullanılıyormuş ama Columbus amcamız yapmış yapacağını ve ülkesine bu kakao bitkisini getirmeyi başarmış. Ancak İspanya kralı ve onun mahkemesi kakao ağacının değerini göz ardı etmiş. Kakao ağacının kökeni ve yetiştirilmesi orta ve Güney Amerika'ya dayanıyor. Kakao ağaçlarının çekirdekleri, çeşitli ürünleri yapmak için kullanılıyor. Şimdi kakao ağaçları, ekvator çevresinde, Karayip, Güney-Doğu Asya, Samoa Güney Pasifik Adaları ve Afrika'da bulunuyor. Kakao çekirdeklerinin üretimi Mayalara kadar uzanıyor aslında. Daha sonra Orta ve Güney Amerika'daki Aztek uygarlıkları baharatlı içkileri için ormanda bolca kakao ağacı yetiştiriyor. 1828 yılına kadar kakao, aristokrat kesiminin bir nektarı olarak kalıyor. Hollandalı kimyager Coenraad Johannes van Houten kavrulmuş kakao çekirdeklerinden kakao yağını ayırarak toz haline getirdiği kakaoyu keşfediyor ve onu daha kolay ulaşılır bir forma sokuyor. Kek ya da diğer tatlılarda kullanılabilecek kıvama getiriyor. Tabii bu tozun suyla karışmasını kolaylaştırmak için birkaç kimyasal işlem uyguluyor. Bundan sonra çikolatanın modern çağı başlamış oluyor. 1847 yılında Joseph Fry, eritilmiş kakao yağına kakaoyu ekleyerek çikolata barını keşfediyor. 1868 yılında küçük bir şirket olan Cadbury, İngiltere'de çikolata şekerlemesi kutularını pazara sürüyor ve birkaç yıl sonra sütlü çikolata markete giriyor ve Nestle buna öncülük ediyor. Gittikçe güçlenen çikolata dünyanın güçlü bir ekonomik değeri aslında. Bir çoğumuz bunu garipseyebilir ama şuan Amerika'da 4 milyar dolarlık bir endüstri.

İlgi Çeken Sayfalar :