Güzel Cümleler > Blog > Yükselen Burç Neden Önemlidir ve Neleri Belirler?

Yükselen Burç Neden Önemlidir ve Neleri Belirler?

Nedir bu yükselen burç ve neden bu kadar vurgulanır? Yükselen burcumu bilmesem neleri kaybederim veya bilsem ne kazanırım diye aklında deli sorular olan arkadaşları şöyle alalım lütfen...

Burç yorumlarınızı okurken sık sık duyarsınız, astrologlar uyarırlar mutlaka yükselen burcunuzu da okuyun diye. Bu yazıda neden böyle bir durum olduğunu yani yükselen burcumuzun neden önemli olduğunu detaylarıyla inceleyeceğiz. Temelde yükselen burç, siz doğarken hangi takım yıldızı yükseliyorsa işte o yükselen burçdur. Şöyle bir örnekle başlamak istiyorum. Terazi burcu dediğimiz zaman tüm Zodiac'taki Terazi takım yıldızından bahsediyoruz. Yani Güneşi Terazi'de olan birinden bahsediyoruz demektir. Dolayısıyla sadece bu özelliklerle bir kişiyi tanımlamak hiçbir zaman mümkün değildir.

Örneğin ben İkizler burcuyum dediğimizde aslında bizim güneşimiz ikizlerdedir demek oluyor. Ancak bizim bir yükselenimiz var, ay burcumuz var, onun dışında doğum haritamızda gezegenlerin yerleşimi var vs. Yani bizi biz yapan çok fazla etken vardır. Sadece bir insanın güneş burcuna bakarak onunla ilgili bir kanaate varamayız ancak tabi ki o burcun spesifik özelliklerini de taşıyoruz.

Peki gelelim sorumuza yükselen burcunuz neden önemlidir? Güneş burcu kişinin kimliğini ve kişiliğini yansıtırken, yükselen burç ise davranışlarını yansıtır. Örneğin Güneş burcu Başak, yükselen burcu ise Yay olan bir kişiye baktığımızda, bu kişi ailesine ve yakın çevresine Başak burcu özelliklerini gösterecektir ancak kişinin dış dünyaya gösterdiği yüzü yani sosyalleşirken arkadaşları ile birlikteyken vb. durumlarda Yay burcu özelliklerini gösterecektir yani yükselen burcu davranışlarını belirleyecektir. Ancak karar aşamalarında kişi güneş burcuyla karar verecektir.