Arkadaşlık Sözleri


Arkadaşlık ve dostluk şu hayatta en çok ihtiyaç duyduğumuz ilişkilerden biridir. Her insan iyi, güzel, mutlu veya hüzünlü olduğu anları paylaşabileceği bir dost veya arkadaş ister. Karşılıklı olduğu zaman da en güzel dostluklar doğar. Bu sayfada dostluk ve arkadaşlık sözlerini bulacaksınız. Sayfa içeriği; güzel arkadaş sözleri, arkadaşlık mesajları, en güzel arkadaş sözleri, en iyi arkadaş sözleri
Dost kalk gidelim deyince nereye diye sormayandır.
Hayatta bir canın olsun bir de can dostun her can dost olmaz haberin olsun. Candan dostlara canlar kurban olsun.
Hakıkı arkadaslık sıhhatten farksızdır kıymetı ancak elden gıttıkten sonra anlasılır.
Tonton bir nine oldugunda; bahcendeki sandalyene oturup eski gunlere daldiginda hatirlamak istedigin kadar guzel gunler seninle olsun
Ben arkadaslarımı sahıl kenarında topladıgım cakıl taslarına benzetırım. İclerınden bazısını atar bazısınıda saklarım ıste sen atmaya kıyamadıklarımdansın.
Bin damla umut serpilsin yüreğine bin umut dolsun günlerine. Binbir hayalin gerçek olsun...
Gokyuzunde her dostluklar ıcın bır melek yasarmıs o dostluklar bozulunca melekler aglarmıs sana soz bırtanem bızım melegımız hıc aglamayacak!
Sen gülerken yanındakilerde güler ama ağlarken yalnız ağlarsın onun için öyle bir ağaca yaslan ki asla yıkılmasın öyle bir dost edin ki seni asla bırakmasın.
İyi dostlar iç çamasiri gibidirler daima yanindadir daha iyi dostlar prezervatif gibidir daima seni korur dahada iyi dostlar viagra gibidir düseni kaldirir :)
Yürek söz vermişse bizde sözden dönülmez kalp kalbe kalbe gönül vermişse bizde sevgi inkar edilmez bizde yürek zedelenir ama asla dostluga sevgiye ihanet edilmez!
Gölgeler duşse de yüreginin üstüne. Gunesi sakin hic sondurme. eger umut yoksa yasamak cok zor gelir insana unutma dostum senden bıtane yok bu dunyada...!
Dostluklara mesken bu yürek. Aşklara değil. Sevgilinin gözlerine değil dostun sözlerine selamına merhabasına muhtaç bu yürek. Merhaba ey dost bu gece de yürektesin...
Yaşam gülmeyi sevgi hak etmeyi vefa unutmamayı dostluk sadık kalmayı bilenler içindir. Unutulmadın dostum!
Hayata değer bir yaşam sevmeye değer bir aşk dostluğa değer bir arkadaşlıktan asla vazgeçme. Ne eksik ne fazlasını ara ve seni üzenle asla uğraşma!
Yumurtanın saatliği ekmeğin günlüğü şarabın yıllığı dostluğun ise; bizimki gibi en uzun süreni güzeldir! İyi ki yanımdasın dostum...
Gerçek bir arkadaş elini tutup kalbine dokunandır. Sen hep bunu bana hissettirdin. Biricik dostum iyi ki varsın.
Ömür ömrüne emanettir kıymetini bilmek gerek. Dost dosta senettir Allah için sevmek gerek.
Gizli yanan ateşin közü olmaz. Gül dikeni hor görse de diken güle batmaz. Mekanlar ayrı olsa da 'gerçek dost' asla unutmaz.
Dost ölmeye gidiyoruz dediğinde 'neden' değil 'ne zaman' diyendir.
İnsan düşmekten değil düşerse 'hadi kalk' diyebilecek bir dost sesi duyamamaktan korkar. - Aldous Huxley
Arkadaş sıkıntınız olmadığında yanınızdadır. Dost sıkıntınız olduğunda size koşar.
Dost deniz kenarındaki taşlara benzer. Önce tek tek toplarsın sonra birer birer denize atarsın. Ancak bazılarına kıyamazsın. İşte sen o kıyamadıklarımdansın.
Eğer ararsak kendimize kolayca düşman bulabiliriz ama ne kadar ararsak dost bulmak kolay değil. - Hz.Ali (r.a.)
Dost; acı söyleyen değildir. Acıyı tatlı söyleyebilendir. - Muhammed Celaleddin-i Rumi (Mevlana)
Arkadaş onu o yattıktan sonra ararsan rahatsız olur. Dost neden bu kadar geciktiğini sorar derdini anlatmak için.
Kardeş dost olmayabilir ama dost her zaman kardeştir. - Benjamin Franklin
İnsanlar eğlenebildikleriyle arkadaş olurlar anlatabildikleriyle dost ağlayabildikleriyle kardeş.
Arkadaşlık okulda öğrenilen bir şey değildir. Ama arkadaşlığın anlamını öğrenmediyseniz gerçekten pek bir şey öğrenmemişsiniz demektir. - Muhammed Ali
Dostluk günah olmayacak kadar masum köle olmayacak kadar özgür umulmayacak kadar yakın unutulmayacak kadar derin tek başına yaşanmayacak kadar zordur.
Güller laleler bütün çiçekler solar. Çelik ve demir kırılır ama sağlam dostluk ne solar ne de kırılır. - Friedrich Wilhelm Nietzsche
Dostluk para gibidir elde edilmesi kolay korunması zor. - Samuel Buttler
Dostlarla gidilen dost yolunda çilede sefada bir güzel olur. Canlar bir oldukça canan uğruna canlar verilesi bir değer olur.
Şu an üçüncü battaniyeyi örttüm üzerime. Yok arkadaş! Sensiz yine üşüyorum. Artık kaç -kat- sevdiysem seni?

İlgi Çeken Sayfalar :