×

Sayfa Arama :


Aşağıdaki arama kutucuğa bir kelime girerek, sitedeki ilgili sayfaları bulabilirsiniz. Örneğin; "Hayat" yazarsanız, hayat ile ilgili sayfalar listelenecektir.

Allah'a Havale Etmek ile ilgili sözler


İnsan yaşadığı ağır veya acı durumlar sonucunda dilinden dökülen bazı yakarışlar vardır. Allah'a havale etmek de bunlardan birisidir. Yapacak çok şey yoktur ve sizi üzen kötü insanları Allah'a havale etmek istersiniz. Çünkü Rabbimiz her şeyden üstün ve azametlidir. Bazen insan, bütün iyi niyet ve gayretine rağmen kötülükleri azaltamaz veya kötülerin şerrinden kurtulamaz. İşte o zaman da işi Allâh?a havâle etmek ve: 'Allâh'ım, bana/bize sen yetersin. Sen, (işlerimizi havâle edeceğimiz) ne güzel Vekîl, ne güzel Mevlâ ve ne güzel yardımcısın.' deriz. Evet dostlar, bu sayfada Allah'a havale etme sözlerini bulacaksınız. Değerli GuzelCumleler.com dostları, her zaman en güzel sözler ve güzel cümleler için GuzelCumleler.com adresini ziyaret edebilir ve diğer sayfalarımızı da inceleyebilirsiniz.

Sizden biriniz dua ederken: "Allah'ım istersen beni bağışla, bana merhamet et" demesin. Dileğini kesin bir ifade ile istesin, çünkü Allah'ı zorlayan hiçbir kuvvet yoktur. - Hadis-i Şerif

Nun ve Vav hakkı için; Rabbim, acımı sana havale ediyorum... - Nuri Niyazoğlu

Mağrur olma (kibirlenme, büyüklenme) padişahım, senden büyük allah var!

Nun ve Vav hakkı için; Rabbim, acımı sana havale ediyorum. - Nuri Niyazoğlu

Olmazları olduran, kapalı kapıları açan Rabbim! Sana zor değil biliyorum. Kalbimde olanları sana havale ediyorum...

Sustum. Düşündüm. Durgunlaştım. En çok 'Hüzün'dü adım. Ama; Elhamdülillah hiç yalnız kalmadım. Yöneldim, sesimi İşiten'e ve bir ayet düştü dilime: "Ben kederimi ve hüznümü sadece Allah'a arz ederim!" - Yusuf Suresi, 86. Ayet

Kendimi sana emanet ediyorum Rabbim. Emanetlerin en güzel koruyucusu senken, bana yapılanları sana yapılmış say.

En büyük bedduam; Allah'a havale etmek olur. Şüphesiz ki, Allah'ın adaleti en güzelidir, elhamdülillah.

Allah'a havale ettiğim insanlar var. Bu dünyada verilmeyecekse cezaları, kıyamet kopsun bir an önce.

Umutsuzluk yok! Gün gelir; gül de açar, bülbül de öter, Allah Kerîm...

Diriliyorum Rabbim! Sana yaslandığım, sana güvendiğim, seninle başlayıp, seninle devam ettiğim, tüm işlerimi sana havale ettiğim an! "Ne güzel dostsun" dediğimde diriliyorum.

Allah'a havale etmek; "ben baş edemiyorum, Allah'ım sana yöneltiyorum." demektir. Ve bu durum da hiç iç acıcı olmayabilir.

Bana, Allah yeter (kâfidir), O'ndan başka ilâh yoktur. Ben, Allah'a tevekkül ettim (güvendim). Ve O, azîm arşın Rabbidir. - Tevbe Suresi, 129. Ayet

Canın yandığında "seni inandığın Allah'ın ahiret gününe havale ediyorum" diyebilmektir imanlı olmak.

Dayanılamayacak dertten, insanı helâke götürecek tâlihsizlikten, başa gelecek fenalıktan ve düşmanı sevindirecek felâketten Allah'a sığınınız. - Hadis-i Şerif

Her şeyi sana havale ettik Allah'ım: Gördüğümüzü, duyduğumuzu, bildiğimizi, unuttuğumuzu... - Mehmet Deveci

Dedim; hafız bu nasıl bir yüktür? Dedi; korkma, Allah büyüktür!

Tasalanıp düşme dile, boş ver gönül Allah büyük. Şükretmeyi öğren hele, boş ver gönül Allah büyük... - Ozan Arif

Ben işimi Allah'a havale ediyorum. Şüphesiz Allah, kullarını görür, gözetir. - Mü'min Suresi, 44.Ayet

Sanma ki seni üzenler kârda, sen zarardasın. Bak ne diyor Allah Azze ve Celle; "Sabredenlerin mükafatını, yapmakta olduklarının daha güzeliyle vereceğiz." - Nahl Suresi, 96. Ayet

Allah'a havale etmek; bir yasal takiptir.

Kime neye sabrettiğimi, kızdığımı ve kırıldığımı en iyi sen biliyorsun Rabbim. Sana havale ediyorum, kahrın da hoş, lûtfunda hoş.

Hatırına sustum, hatırına yuttum. Kimin hatırına? Neyin hatırına? Allah, beşeri çıkarlar hatırına susanlardan eylemesin!

İyilik demek kimseye kötülüğü dokunmamak değil, kötülük yapacak cevheri içinde taşımamak demektir.

Sana kötülük yapanları Allah'a havale et, kötülüklerinden O'na sığın. Eğer intikamla uğraşırsan, daha büyük zararlarla karşılaşırsın ve ömrünü boş yere harcamış olursun.

Senden intikam almak isteyenden değil, seni Allah'a havale edenden korkmalısın. Allah her şeyden büyük!

Allah'a emânet edilenlerle, Allah'a havâle edilenlerin gittiği yol bir olur mu HİÇ?

Zor zamanımda yanımda olmayan dostlarıma üzülmem. Çünkü hiçbir arkadaşım dostum olmasa bile, Rabbim vardır ve beni her ân görür, gözetir. Hamdolsun. Elhamdülillah.

Allah eksik sıfatlardan münezzehtir. Hamd Allah'adır. Allah'tan başka ilah yoktur ve Allah en büyüktür. Allah'tan başkasında güç ve kudret yoktur.

Rabbim; Sana havale ettim yüreğimi, acizdir gönlüm dile gelmez, anlatamaz derdini...

Ve ben sustum. Allah görüyor her şeyi. Sana havale ettim Rabbim. Bilirim ki, sen her şeyin en iyisini bilensin. Bana yardım et ve doğru yolu göster.

Ne güzel şeydir Allah'a havale etmek. Sahibim hak ettiğini, hak ettiğin vakit verecektir mutlaka!

Derviş'e sordular: İnsan nasıl sabreder? Derviş dedi ki; Unutursun sabredersin, bu en güzelidir. Kabul edersin sabredersin, bu en doğrusudur. Vazgeçersin sabredersin, bu en zorudur. Bir de işini Allah'a havale eder sabredersin; işte bu, en Yüce'sidir!

Kimseye düşmanlık beslemedim, bana düşmanlık besleyenleri de Allah'a havale ettim.

Beni ifade edemeyen kelimelerin acizliğini, Allah'a havale ediyorum... - Necip Fazıl Kısakürek

Teskin edici bir kulluk bilinci: Allah'a havale etmek... - Mehmet Deveci

Bir beddua olarak; Allah herkese merhametiyle, sana adaletiyle muamele eylesin. Allah'a havale edilen insanların, dua dilenmesi ne fayda?

Sustuk... Havale eyledik Allah'a. O sustuklarımız, ahirette konuşacaktır, unutulmasın...

Bazıları ALLAH'a emanet edilmenin kıymetini bilmedi, bizde sustuk ve Allah'a havale ettik...

İmam Gazâlî der ki; "Sana kötülük yapanları Allah'a havale et, kötülüklerinden o'na sığın. Eğer intikamla uğraşırsan, daha büyük zararlarla karşılaşırsın ve ömrünü boş yere harcamış olursun. İyi bil ki, gönüllere sevgi veren ve dilediğini kullarına sevdiren sadece Allah Teâlâ'dır. Senin hakkın olan sevgi sana gelir, endişe etme..."

Allah'ım, kendimi sana teslim ettim. İşimi de sana havale ettim. Azabından korkarak ve sevabını umarak bütün işlerimde sırtımı sana dayadım. Senden kurtulup sığınılacak ancak Sen varsın. İndirmiş olduğun kitabına iman ettim. Göndermiş olduğun Peygamberine de iman ettim! - Hadis-i Şerif

Benzer Sayfalar :